Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
V prvních ročnících evropských halových her i halových mistrovství Evropy byly na programu závody štafet. Jejich délka byla odvozená od délky běžeckého oválu (180 až 200 metrů). Šlo o štafetu na 4x jedno, dvě či tři kola, případně štafetu 1+2+3+4 kola. Naposledy byla na programu halového mistrovství Evropy zařazena štafeta na 4x320 metrů v roce 1975. Stabilní součástí programu halového mistrovství Evropy se štafeta 4 × 400 metrů stala v roce 2000.
Rok
Místo
Zlato
Výkon vítěze
Stříbro
Bronz
HME 2000
Gent
Česko Česko Jiří Mužík Jan Poděbradský Štěpán Tesařík Karel Bláha
3:06,10
Německo Německo
Maďarsko Maďarsko
HME 2002
Vídeň
Polsko Polsko Marek Plawgo Piotr Rysiukiewicz Artur Gąsiewski Robert Maćkowiak
3:05,50
Francie Francie
Španělsko Španělsko
HME 2005
Madrid
Francie Francie Richard Maunier Remi Wallard Brice Panel Marc Raquil
3:07,90
Spojené království
Rusko Rusko
HME 2007
Birmingham
Spojené království Spojené království Robert Tobin Dale Garland Philip Taylor Steven Green
3:07,04
Rusko Rusko
Polsko Polsko
HME 2009
Turín
Itálie Itálie Jacopo Marin Matteo Galvan Domenico Rao Claudio Licciardello
3:06,68
Spojené království
Polsko Polsko
HME 2011
Paříž
Francie Francie Marc Macedot Leslie Djhone Mamoudou Hanne Yoan Décimus
3:06,17
Spojené království
Belgie Belgie
HME 2013
Göteborg
Spojené království Spojené království Michael Bingham Richard Buck Nigel Levine Richard Strachan
3:05,78
Rusko Rusko
Česko
HME 2015
Praha
Belgie Belgie Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée
3:02.87 - RHME
Polsko
Česko
HME 2017
Bělehrad
Polsko Polsko Kacper Kozłowski Łukasz Krawczuk Przemysław Waściński Rafał Omelko
3:06,99
Belgie
Česko
HME 2019
Glasgow
Belgie Belgie Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée
3:06,27
Španělsko
Francie
HME 2021
Toruň
Nizozemsko Nizozemsko Jochem Dobber Liemarvin Bonevacia Ramsey Angela Tony van Diepen
3:06.06
Česko Vít Müller Pavel Maslák Michal Desenský Patrik Šorm
Spojené království Joe Brier Owen Smith James Williams Lee Thompson
HME 2023
Istanbul
Belgie Belgie Dylan Borlée Alexander Doom Kévin Borlée Julien Watrin
3:05,83
Francie Francie Gilles Biron Téo Andant Téo Andant Muhammad Abdallah Kounta
Nizozemsko Nizozemsko Isayah Boers Isaya Klein Ikkink Ramsey Angela Liemarvin Bonevacia
Rok
Místo
Zlato
Výkon vítěze
Stříbro
Bronz
HME 2000
Gent
Rusko Rusko Olesja Zykinová Irina Rosichinová Julia Sotnikovová Světlana Pospelovová
3:32,53
Itálie Itálie
Rumunsko Rumunsko
HME 2002
Vídeň
Bělorusko Bělorusko Katarina Stankevičová Irina Chlustovová Hanna Kasaková Světlana Usovičová
3:32,24
Polsko Polsko
Itálie Itálie
HME 2005
Madrid
Rusko Rusko Taťjana Levinová Julija Pečonkinová Irina Rosichinová Světlana Pospelovová
3:28,00
Polsko Polsko
Spojené království
HME 2007
Birmingham
Bělorusko Bělorusko Juliana Juščanková Iryna Chljustavová Světlana Usovičová Ilona Usovičová
3:27,83
Rusko Rusko
Spojené království
HME 2009
Turín
Rusko Rusko Natalja Anťuchová Darja Safonovová Jelena Vojnovová Antonina Krivošapková
3:29,12
Spojené království
Bělorusko Bělorusko
HME 2011
Paříž
Rusko Rusko Xenija Zadorinová Xenija Vdovinová Jelena Migunovová Olesja Forševová
3:29,34
Spojené království
Francie Francie
HME 2013
Göteborg
Spojené království Spojené království Eilidh Childová Shana Coxová Christine Ohuruoguová Perri Shakesová-Draytonová
3:27,56
Rusko
Česko
HME 2015
Praha
Francie Francie Floria Gueï Elea Mariama Diarra Agnes Raharolahy Marie Gayot
3:31,61
Spojené království Spojené království
Polsko Polsko
HME 2017
Bělehrad
Polsko Polsko Patrycja Wyciszkiewicz Małgorzata Hołub Iga Baumgart Justyna Świętyová
3:29,94
Spojené království
Ukrajina Ukrajina
HME 2019
Glasgow
Polsko Polsko Anna Kiełbasińska Iga Baumgart-Witan Małgorzata Hołub-Kowalik Justyna Świętyová-Erseticová
3:28,77
Spojené království
Itálie Itálie
HME 2021
Toruň
Nizozemsko Nizozemsko Lieke Klaver Marit Dopheide Lisanne de Witte Femke Bolová
3:27,15
Spojené království Zoey Clark Jodie Williams Ama Pipi Jessie Knight
Polsko Natalia Kaczmarek Małgorzata Hołub-Kowalik Kornelia Lesiewicz Aleksandra Gaworska
HME 2023
Istanbul
Nizozemsko Nizozemsko Lieke Klaverová Eveline Saalbergová Cathelijn Peetersová Femke Bolová
3:25,66 - RHME
Itálie Itálie Alice Mangione Ayomide Folorunso Anna Polinari Eleonora Marchiando
Polsko Polsko Anna Kiełbasińska Marika Popowicz-Drapała Alicja Wrona Anna Pałys