Na Galipedia, a Wikipedia en galego.
Urdaibai foi sancionado pola liga con 95 puntos menos.
A tempada 2014 da Liga ACT foi a 12ª edición do campionato de traiñeiras do Cantábrico , creado en 2003 pola Asociación de Clubs de Traiñeiras (ACT). Esta tempada comezou o 29 de xuño en Barcelona e rematou o 21 de setembro en Portugalete .
A liga contou con 19 bandeiras, cada unha das cales repartindo 12 puntos para o gañador, 11 para o segundo, 10 para o terceiro, 9 para o cuarto, 8 para o quinto, 7 para o sexto, 6 para o sétimo, 5 para o oitavo, 4 para o noveno, 3 para o décimo, 2 para o décimo primeiro e 1 para o último.
Na liga competiron 12 clubs de remo diferentes. 2 eran de Cantabria , 2 eran de Galiza e o resto de Euskal Herria .
Cor
Nome
Club de remo
Traiñeira
Adestrador
Vila
Provincia
2013
Astillero
Sociedad Deportiva de Remo Astillero
San Jose XIV
Jose Luis Cruces
El Astillero
Cantabria
9.º
Cabo
Club de Remo Cabo da Cruz
Cabo da Cruz
Gustavo Vázquez
Cabo da Cruz , Boiro
A Coruña , Galiza
2.º (LGT )
Hondarribia
Hondarribia Arraun Elkartea
Ama Guadalupekoa
Mikel Orbañanos
Hondarribia
Gipúscoa , Euskal Herria
4.º
Kaiku
Kaiku Arraunaren Kirol Elkartea
Bizkaitarra
Asier Zurinaga
Sestao
Biscaia , Euskal Herria
1.º
Orio
Orio Arraunketa Elkartea
San Nikolas
Igor Makazaga
Orio
Guipúscoa , Euskal Herria
3.º
Pedreña
Sociedad Deportiva de Remo Pedreña
Seve Ballesteros
Alejandro Mantilla
Pedreña , Marina de Cudeyo
Cantabria
10.º
Portugalete
San Nikolas Arraun Taldea
Jarrilera
Joxean Olaskoaga
Portugalete
Biscaia , Euskal Herria
6.º
San Xóan
Pasai Donibane Koxtape Arraun Elkartea
San Juan
Joseba Fernández
Donibane , Pasaia
Gipúscoa , Euskal Herria
7.º
San Pedro
Sanpedrotarra Arraun Elkartea
Libia
Hegoi Intxauspe
San Pedro, Pasaia , Pasaia
Gipúscoa , Euskal Herria
8.º
Tirán
Sociedade Deportiva Tirán
Pereira
Daniel Pérez
Tirán, Moaña
Pontevedra , Galiza
5.º
Urdaibai
Urdaibai Arraun
Bou Bizkaia
Jon Salsamendi
Bermeo
Biscaia , Euskal Herria
2.º
Zierbena
Zierbena Arraun Elkartea
Zierbena
Juan Zunzunegi
Portua , Zierbena
Biscaia , Euskal Herria
1.º (ARC )
Carreira
Lugar
Data
Campión
1
II Bandera Euskadi Basque Country
Barcelona
29 de xuño de 2014
Orio
2
II Bandeira Nauta Sanxenxo
Sanxenxo , Pontevedra
5 de xullo de 2014
Urdaibai
3
I Bandeira Concello de Bueu
Bueu , Pontevedra
6 de xullo de 2014
Orio
4
IX Bandera Marina de Cudeyo - GP Dynasol
Pedreña , Cantabria
12 de xullo de 2014
Hondarribia
5
III Bandera Eusko Label
Donostia , Guipúscoa
13 de xullo de 2014
Kaiku
6
II Bandera la Caixa
Pasaia , Guipúscoa
19 de xullo de 2014
Hondarribia
7
XXIV Orioko Estropadak
Orio , Guipúscoa
20 de xullo de 2014
Urdaibai
8
Getxoko Estropaden XXXVI. Ikurrina
Getxo , Biscaia
26 de xullo de 2014
Hondarribia
9
XXXI Bandera Petronor
Zierbena , Biscaia
27 de xullo de 2014
Urdaibai
10
XXXII Bandeira Concello de Moaña
Moaña , Pontevedra
9 de agosto de 2014
Hondarribia
11
XXIV Bandeira Concello de Boiro
Boiro , A Coruña
10 de agosto de 2014
Orio
12
Zarauzko XXXVII. Ikurrina Xornada I
Zarautz , Gipúscoa
16 de agosto de 2014
Kaiku
13
Zarauzko XXXVII. Ikurrina Xornada II
Zarautz , Gipúscoa
17 de agosto de 2014
Kaiku
14
II Bandera Playas de Noja
Noja , Cantabria
23 de agosto de 2014
Hondarribia
15
Hondarribiko XXVII. Bandera
Hondarribia , Gipúscoa
24 de agosto de 2014
Urdaibai
16
XXXIII Bandera Noble Villa de Portugalete
Portugalete , Biscaia
30 de agosto de 2014
Orio
17
V Bandera de Bilbao
Bilbao , Biscaia
31 de agosto de 2014
Hondarribia
18
Bermeo Hiriko XXXII. Bandera
Bermeo , Biscaia
20 de setembro de 2014
Hondarribia
19
XLIV GP-XL Bandera El Corte Inglés
Portugalete , Biscaia
21 de setembro de 2014
Kaiku
Pos
Equipo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Bandeiras
Puntos
Logros
1
Hondarribia
8
10
10
'12
11
12
10
12
11
12
11
10
9
12
11
10
12
12
8
7
203
Campión
2
Orio
12
11
12
10
8
10
11
10
7
11
12
11
123
10
6
12
10
9
9
5
193
3
Kaiku
10
9
9
4
12
11
4
11
10
10
8
12
123
3
9
11
2
11
12
4
170
4
Cabo
4
5
5
9
3
9
7
8
2
9
10
6
6
8
4
8
4
10
11
-
128
5
San Xoán
6
6
7
2
7
6
9
4
8
4
6
7
4
9
8
4
7
6
10
-
120
6
Portugalete
7
2
3
3
10
7
5
6
9
6
7
4
7
7
1
5
6
8
6
-
109
7
Tirán
9
7
6
5
6
8
2
5
6
7
2
8
5
6
5
3
5
5
5
-
105
8
Zierbena
2
8
8
8
4
5
3
7
5
3
5
2
3
4
3
7
3
7
7
-
94
9
San Pedro
3
4
2
6
5
2
8
2
4
2
1
5
8
2
10
6
8
-
-
-
78
10
Urdaibai
11
'12
11
11
9
4
12
9
12
8
9
9
10
11
12
9
11
-
-
4
751
11
Astillero 4
5
3
4
7
2
3
6
3
3
5
4
3
2
5
7
2
9
-
-
-
73
12
Pedreña
02
1
1
1
1
1
1
1
1
1
3
1
1
1
2
1
1
-
-
-
19
Liga ARC 2015
1sup> Urdaibai foi penalizado con 95 puntos menos.
2 Foi expulsado pola técnica.
3 As dúas traíñas marcaron o mesmo tempo.
4 Astillero non foi ao play-off de acordo co regulamento da Liga ACT que di que sempre ten que haber un club cántabro na liga.