XVI Europos futbolo čempionato atranka
Išvaizda
XVI Europos futbolo čempionato atranka – atrankos varžybos į 2020 m. Europos futbolo čempionatą. Šios varžybos vyko nuo 2019 m. kovo 21 iki 2020 m. lapkričio 12 d.
Atrankoje varžėsi 55 Europos rinktinės. Kadangi čempionatas rengiamas keliose šalyse, nebėra rinktinės „šeimininkės“, todėl dėl kelialapių varžosi visos komandos. Iš viso į čempionatą patenka 24 komandos. Iš 10-ies grupių į finalinį turnyrą patenka po 2 rinktines (užėmusios grupėje 1–2 vietas). Dar 4 komandos patenka per 2018–2019 m. UEFA Tautų lygą.
Grupės
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]A grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglija | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 37 | 6 | +31 |
Čekija | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 13 | 11 | +2 |
Kosovas | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13 | 16 | -3 |
Bulgarija | 6 | 8 | 2 | 2 | 4 | 6 | 17 | -11 |
Juodkalnija | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 3 | 22 | -19 |
- Bulgarija 1:1 Juodkalnija
- Anglija 5:0 Čekija
- Kosovas 1:1 Bulgarija
- Juodkalnija 1:5 Anglija
- Čekija 2:1 Bulgarija
- Juodkalnija 1:1 Kosovas
- Bulgarija 2:3 Kosovas
- Čekija 3:0 Juodkalnija
- Kosovas 2:1 Čekija
- Anglija 4:0 Bulgarija
- Anglija 5:3 Kosovas
- Juodkalnija 0:3 Čekija
- Čekija 2:1 Anglija
- Juodkalnija 0:0 Bulgarija
- Bulgarija 0:6 Anglija
- Kosovas 2:0 Juodkalnija
- Čekija 2:1 Kosovas
- Anglija 7:0 Juodkalnija
- Bulgarija 1:0 Čekija
- Kosovas 0:4 Anglija
B grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ukraina | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 17 | 4 | +13 |
Portugalija | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 23 | 6 | +17 |
Serbija | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 17 | 17 | 0 |
Liuksemburgas | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 7 | 16 | -9 |
Lietuva | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5 | 26 | -21 |
- Portugalija 0:0 Ukraina
- Liuksemburgas 2:1 Lietuva
- Liuksemburgas 1:2 Ukraina
- Portugalija 1:1 Serbija
- Lietuva 1:1 Liuksemburgas
- Ukraina 5:0 Serbija
- Serbija 4:1 Lietuva
- Ukraina 1:0 Liuksemburgas
- Lietuva 0:3 Ukraina
- Serbija 2:4 Portugalija
- Lietuva 1:5 Portugalija
- Liuksemburgas 1:3 Serbija
- Ukraina 2:0 Lietuva
- Portugalija 3:0 Liuksemburgas
- Ukraina 2:1 Portugalija
- Lietuva 1:2 Serbija
- Portugalija 6:0 Lietuva
- Serbija 3:2 Liuksemburgas
- Liuksemburgas 0:2 Portugalija
- Serbija 2:2 Ukraina
C grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vokietija | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 30 | 7 | +23 |
Nyderlandai | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24 | 7 | +17 |
Šiaurės Airija | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9 | 13 | -4 |
Baltarusija | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4 | 16 | -12 |
Estija | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 2 | 26 | -24 |
- Nyderlandai 4:0 Baltarusija
- Šiaurės Airija 2:0 Estija
- Nyderlandai 2:3 Vokietija
- Šiaurės Airija 2:1 Baltarusija
- Estija 1:2 Šiaurės Airija
- Baltarusija 0:2 Vokietija
- Baltarusija 0:1 Šiaurės Airija
- Vokietija 8:0 Estija
- Estija 1:2 Baltarusija
- Vokietija 2:4 Nyderlandai
- Estija 0:4 Nyderlandai
- Šiaurės Airija 0:2 Vokietija
- Baltarusija 0:0 Estija
- Nyderlandai 3:1 Šiaurės Airija
- Baltarusija 1:2 Nyderlandai
- Estija 0:3 Vokietija
- Vokietija 4:0 Baltarusija
- Šiaurės Airija 0:0 Nyderlandai
- Vokietija 6:1 Šiaurės Airija
- Nyderlandai 5:0 Estija
D grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Šveicarija | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19 | 6 | +13 |
Danija | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 23 | 6 | +17 |
Airija | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 7 | 5 | +2 |
Gruzija | 8 | 8 | 5 | 2 | 4 | 7 | 11 | -4 |
Gibraltaras | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 3 | 31 | -28 |
- Gruzija 0:2 Šveicarija
- Gibraltaras 0:1 Airija
- Airija 1:0 Gruzija
- Šveicarija 3:3 Danija
- Gruzija 3:0 Gibraltaras
- Danija 1:1 Airija
- Danija 5:1 Gruzija
- Airija 2:0 Gibraltaras
- Gibraltaras 0:6 Danija
- Airija 1:1 Šveicarija
- Gruzija 0:0 Danija
- Šveicarija 4:0 Gibraltaras
- Gruzija 0:0 Airija
- Danija 1:0 Šveicarija
- Gibraltaras 2:3 Gruzija
- Šveicarija 2:0 Airija
- Danija 6:0 Gibraltaras
- Šveicarija 1:0 Gruzija
- Gibraltaras 1:6 Šveicarija
- Airija 1:1 Danija
E grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kroatija | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 17 | 7 | +10 |
Velsas | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10 | 6 | +4 |
Slovakija | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13 | 12 | +1 |
Vengrija | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 8 | 11 | -3 |
Azerbaidžanas | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5 | 18 | -13 |
- Kroatija 2:1 Azerbaidžanas
- Slovakija 2:0 Vengrija
- Velsas 1:0 Slovakija
- Vengrija 2:1 Kroatija
- Kroatija 2:1 Velsas
- Azerbaidžanas 1:3 Vengrija
- Azerbaidžanas 1:5 Slovakija
- Vengrija 1:0 Velsas
- Slovakija 0:4 Kroatija
- Velsas 2:1 Azerbaidžanas
- Azerbaidžanas 1:1 Kroatija
- Vengrija 1:2 Slovakija
- Kroatija 3:0 Vengrija
- Slovakija 1:1 Velsas
- Vengrija 1:0 Azerbaidžanas
- Velsas 1:1 Kroatija
- Azerbaidžanas 0:2 Velsas
- Kroatija 3:1 Slovakija
- Slovakija 2:0 Azerbaidžanas
- Velsas 2:0 Vengrija
F grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ispanija | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 31 | 5 | +27 |
Švedija | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 23 | 9 | +14 |
Norvegija | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 19 | 11 | +8 |
Rumunija | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 15 | +2 |
Farerai | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4 | 30 | -26 |
Malta | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 27 | -24 |
- Malta 2:1 Farerai
- Švedija 2:1 Rumunija
- Ispanija 2:1 Norvegija
- Malta 0:2 Ispanija
- Norvegija 3:3 Švedija
- Rumunija 4:1 Farerai
- Farerai 1:4 Ispanija
- Norvegija 2:2 Rumunija
- Švedija 3:0 Malta
- Farerai 0:2 Norvegija
- Malta 0:4 Rumunija
- Ispanija 3:0 Švedija
- Farerai 0:4 Švedija
- Norvegija 2:0 Malta
- Rumunija 1:2 Ispanija
- Rumunija 1:0 Malta
- Ispanija 4:0 Farerai
- Švedija 1:1 Norvegija
- Farerai 0:3 Rumunija
- Malta 0:4 Švedija
- Norvegija 1:1 Ispanija
- Farerai 1:0 Malta
- Rumunija 1:1 Norvegija
- Švedija 1:1 Ispanija
- Norvegija 4:0 Farerai
- Ispanija 7:0 Malta
- Rumunija 0:2 Švedija
- Malta 1:2 Norvegija
- Ispanija 5:0 Rumunija
- Švedija 3:0 Farerai
G grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lenkija | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 18 | 5 | +13 |
Austrija | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 19 | 9 | +10 |
Šiaurės Makedonija | 14 | 10 | 4 | 2 | 5 | 12 | 13 | -1 |
Slovėnija | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16 | 11 | +5 |
Izraelis | 11 | 10 | 3 | 2 | 4 | 15 | 15 | 0 |
Latvija | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 |
- Austrija 0:1 Lenkija
- Šiaurės Makedonija 3:1 Latvija
- Izraelis 1:1 Slovėnija
- Izraelis 4:2 Austrija
- Lenkija 2:0 Latvija
- Slovėnija 1:1 Šiaurės Makedonija
- Austrija 1:0 Slovėnija
- Šiaurės Makedonija 0:1 Lenkija
- Latvija 0:3 Izraelis
- Šiaurės Makedonija 1:4 Austrija
- Latvija 0:5 Slovėnija
- Lenkija 4:0 Izraelis
- Izraelis 1:1 Šiaurės Makedonija
- Austrija 6:0 Latvija
- Slovėnija 2:0 Lenkija
- Latvija 0:2 Šiaurės Makedonija
- Lenkija 0:0 Austrija
- Slovėnija 3:2 Izraelis
- Austrija 3:1 Izraelis
- Šiaurės Makedonija 2:1 Slovėnija
- Latvija 0:3 Lenkija
- Lenkija 2:0 Šiaurės Makedonija
- Slovėnija 0:1 Austrija
- Izraelis 3:1 Latvija
- Slovėnija 1:0 Latvija
- Austrija 2:1 Šiaurės Makedonija
- Izraelis 1:2 Lenkija
- Šiaurės Makedonija 1:0 Izraelis
- Latvija 1:0 Austrija
- Lenkija 3:2 Slovėnija
H grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Prancūzija | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 25 | 6 | +19 |
Turkija | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 18 | 3 | +15 |
Islandija | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 14 | 11 | +3 |
Albanija | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 16 | 14 | +2 |
Andora | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 3 | 20 | -17 |
Moldavija | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 4 | 26 | -22 |
- Albanija 0:2 Turkija
- Andora 0:2 Islandija
- Moldavija 1:4 Prancūzija
- Turkija 4:0 Moldavija
- Andora 0:3 Albanija
- Prancūzija 4:0 Islandija
- Islandija 1:0 Albanija
- Moldavija 1:0 Andora
- Turkija 2:0 Prancūzija
- Albanija 2:0 Moldavija
- Andora 0:4 Prancūzija
- Islandija 2:1 Turkija
- Islandija 3:0 Moldavija
- Prancūzija 4:1 Albanija
- Turkija 1:0 Andora
- Albanija 4:2 Islandija
- Prancūzija 3:0 Andora
- Moldavija 0:4 Turkija
- Andora 1:0 Moldavija
- Islandija 0:1 Prancūzija
- Turkija 1:0 Albanija
- Prancūzija 1:1 Turkija
- Islandija 2:0 Andora
- Moldavija 0:4 Albanija
- Turkija 0:0 Islandija
- Albanija 2:2 Andora
- Prancūzija 2:1 Moldavija
- Albanija 0:2 Prancūzija
- Andora 0:2 Turkija
- Moldavija 1:2 Islandija
I grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgija | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 40 | 3 | +37 |
Rusija | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 33 | 8 | +25 |
Škotija | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 16 | 19 | -3 |
Kipras | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15 | 20 | -5 |
Kazachstanas | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 13 | 17 | -3 |
San Marinas | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 1 | 51 | -50 |
- Kazachstanas 3:0 Škotija
- Kipras 5:0 San Marinas
- Belgija 3:1 Rusija
- Kazachstanas 0:4 Rusija
- San Marinas 0:2 Škotija
- Kipras 0:2 Belgija
- Rusija 9:0 San Marinas
- Belgija 3:0 Kazachstanas
- Škotija 2:1 Kipras
- Kazachstanas 4:0 San Marinas
- Belgija 3:0 Škotija
- Rusija 1:0 Kipras
- Kipras 1:1 Kazachstanas
- San Marinas 0:4 Belgija
- Škotija 1:2 Rusija
- Rusija 1:0 Kazachstanas
- San Marinas 0:4 Kipras
- Škotija 0:4 Belgija
- Kazachstanas 1:2 Kipras
- Belgija 9:0 San Marinas
- Rusija 4:0 Škotija
- Kazachstanas 0:2 Belgija
- Kipras 0:5 Rusija
- Škotija 6:0 San Marinas
- Kipras 1:2 Škotija
- Rusija 1:4 Belgija
- San Marinas 1:3 Kazachstanas
- Belgija 6:1 Kipras
- San Marinas 0:5 Rusija
- Škotija 3:1 Kazachstanas
J grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Italija | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 37 | 4 | +33 |
Suomija | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 16 | 10 | +6 |
Graikija | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 12 | 14 | -2 |
Bosnija ir Hercegovina | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 20 | 17 | +3 |
Armėnija | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 14 | 25 | -11 |
Lichtenšteinas | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 2 | 31 | -29 |
- Bosnija ir Hercegovina 2:1 Armėnija
- Italija 2:0 Suomija
- Lichtenšteinas 0:2 Graikija
- Armėnija 0:2 Suomija
- Bosnija ir Hercegovina 2:2 Graikija
- Italija 6:0 Lichtenšteinas
- Armėnija 3:0 Lichtenšteinas
- Suomija 2:0 Bosnija ir Hercegovina
- Graikija 0:3 Italija
- Graikija 2:3 Armėnija
- Italija 2:1 Bosnija ir Hercegovina
- Lichtenšteinas 0:2 Suomija
- Armėnija 1:2 Italija
- Bosnija ir Hercegovina 5:0 Lichtenšteinas
- Suomija 1:0 Graikija
- Armėnija 4:2 Bosnija ir Hercegovina
- Suomija 1:2 Italija
- Graikija 1:1 Lichtenšteinas
- Bosnija ir Hercegovina 4:1 Suomija
- Italija 2:0 Graikija
- Lichtenšteinas 1:1 Armėnija
- Suomija 3:0 Armėnija
- Graikija 2:1 Bosnija ir Hercegovina
- Lichtenšteinas 0:5 Italija
- Armėnija 0:1 Graikija
- Suomija 3:0 Lichtenšteinas
- Bosnija ir Hercegovina 0:3 Italija
- Graikija 2:1 Suomija
- Italija 9:1 Armėnija
- Lichtenšteinas 0:3 Bosnija ir Hercegovina
Papildoma atranka
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Papildomos atrankos varžybos pagal 2018–2019 m. UEFA Tautų lygos rezultatus (dėl COVID-19 atkeltos iš 2020 m. pavasario į rudenį):
- A kelias
Pusfinaliai | Finalas | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Reikjavikas | |||||||
Islandija | 2 | ||||||
Rumunija | 1 | ||||||
2020 m. lapkričio 12 d., Budapeštas | |||||||
Islandija | 1 | ||||||
Vengrija | 2 | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Sofija | |||||||
Bulgarija | 1 | ||||||
Vengrija | 3 |
- B kelias
Pusfinaliai | Finalas | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Sarajevas | |||||||
Bosnija ir Hercegovina | 1 (3) | ||||||
Šiaurės Airija | 1 (4) | ||||||
2020 m. lapkričio 12 d., Belfastas | |||||||
Šiaurės Airija | 1 | ||||||
Slovakija | 2 | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Bratislava | |||||||
Slovakija | 0 (4) | ||||||
Airija | 0 (2) |
- C kelias
Pusfinaliai | Finalas | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Glazgas | |||||||
Škotija | 0 (5) | ||||||
Izraelis | 0 (3) | ||||||
2020 m. lapkričio 12 d., Belgradas | |||||||
Škotija | 1 (5) | ||||||
Serbija | 1 (4) | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Oslas | |||||||
Norvegija | 1 | ||||||
Serbija | 2 |
- C kelias
Pusfinaliai | Finalas | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Tbilisis | |||||||
Gruzija | 1 | ||||||
Baltarusija | 0 | ||||||
2020 m. lapkričio 12 d., Tbilisis | |||||||
Gruzija | 0 | ||||||
Šiaurės Makedonija | 1 | ||||||
2020 m. spalio 8 d., Skopjė | |||||||
Šiaurės Makedonija | 2 | ||||||
Kosovas | 1 |
Rezultatyviausi žaidėjai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Haris Keinas (12 įv.)
- Eranas Zahavis (11 įv.)
- Krištianas Ronaldas
- Temu Pukis (10 įv.)
- Aleksandras Mitrovičius[1]
- Artiomas Dziuba (9 įv.)
- Rahimas Sterlingas (8 įv.)
- Seržas Gnabri
- Džordžinijus Vijnaldumas
- Romelu Lukaku (7 įv.)
- Džonas Makdžinas
- Markas Arnautovičius (6 įv.)
- Olivjė Žiru
- Memfis Depajus
- Robertas Levandovskis
- Klaudiju Kešeru