NM i friidrett 2019
Utsjånad
Noregsmeisterskapen i friidrett 2019, hovudmeisterskapen, vart avvikla på Hamar idrettspark i Hamar kommune dagane 2. til 4. august med FIK Orion og Hamar Idrettslag som arrangørar. Det var fjerde? gongen noregsmeisterskapen fann stad på Hamar.
Karsten Warholm vart tildelt kongepokal for femte gong i rad, som den aller fyrste utøvaren. Karoline Grøvdal fekk sin andre kongepokal, den fyrste kom i 2017.
Menn
[endre | endre wikiteksten]100 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Salum Kashafali | Norna-Salhus | 10,37 | |
Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 10,39 | |
Jonathan Quarcoo | FIK Orion | 10,48 |
200 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 21,27 | |
Filip Bøe | Fana Idrettslag | 21,49 | |
Andreas Bakketun | IL Gneist | 21,67 |
400 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Karsten Warholm | Dimna Idrettslag | 45,54 | |
Jonas Kåshagen | Moelven IL | 47,75 | |
Lars Stølen | IL Tyrving | 49,41 |
800 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1.48,45 | |
Markus Einan | Ullensaker/Kisa | 1.48,61 | |
Didrik Warlo | IL Tyrving | 1.49,59 |
1500 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Jakob Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3.36,3 | |
Ferdinand Edman | IK Tjalve | 3.44,5 | |
Jacob Boutera | Gular | 3.46,6 |
5 000 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 13.50,7 | |
Per Svela | Gular | 13.55,2 | |
Sondre Moen | SK Vidar | 13.57,8 |
10 000 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Sondre Moen | SK Vidar | 28.13,1 | |
Narve Nordås | Sandnes IL | 29.19,2 | |
Bjørnar Lillefosse | Gular | 29.44,9 |
110 meter hekk
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Vladimir Vukicevic | SK Vidar | 13,99 | |
Sondre Guttormsen | SK Vidar | 14,66 | |
Henrik Holmberg | Vik Idrettslag | 14,76 |
400 m hekk
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Karsten Warholm | Dimna Idrettslag | 47,43 | |
Andreas Bakketun | IL Gneist | 50,97 | |
Joachim Sandberg | IK Tjalve | 51,88 |
3 000 m hinder
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Abdulajeel Hir | Steinkjer FIK | 8.53,5 | |
Abdalla Yousif | IF Herkules | 9.10,6 | |
Fredrik Sandvik | Askim IF | 9.17,7 |
Høgdehopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Høgde |
---|---|---|---|
Sander Skotheim | IK Tjalve | 2,08 | |
Vetle R. Ellingsen | Fana Idrettslag | 2,05 | |
Frederik Jahr | IL Tyrving | 2,00 |
Stavhopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Høgde |
---|---|---|---|
Sondre Guttormsen | SK Vidar | 5,50 | |
Pål Lillefosse | Fana Idrettslag | 5,40 | |
Eirik Dolve | Fana Idrettslag | 5,00 |
Lengdehopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Ingar Kiplesund | Trondheim F | 7,93 | |
Martin Roe | Idrettslaget Fri | 7,51 | |
Amund Sjursen | IL Gneist | 7,32 |
Tresteghopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Henrik Flåtnes | Tønsberg FIK | 15,46 | |
Ingar Kiplesund | Trondheim F | 15,41 | |
Viljar Gjerde | Norna-Salhus | 14,34 |
Kulestøyt
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Marcus Thomsen | IK Tjalve | 20,11 | |
Michal Rozporski | Nittedal IL | 18,24 | |
Sven Martin Skagestad | Norna-Salhus | 17,86 |
Diskoskast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Ola Stunes Isene | IF Sturla | 63,17 | |
Sven Martin Skagestad | Norna-Salhus | 58,01 | |
Fabian Weinberg | Kristiansand IF | 52,33 |
Sleggjekast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Eivind Henriksen | IK Tjalve | 76,86 | |
Evald Devik | Gloppen FIL | 65,63 | |
Jon Bernhard Nerdal | Norna-Salhus | 64,09 |
Spjutkast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Håkon Kveseth | FIK Orion | 71,35 | |
Kasper Sagen | Bækkelaget SK | 67,90 | |
Alexander Skorpen | Halden IL | 67,60 |
Kvinner
[endre | endre wikiteksten]100 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Ezinne Okparaebo | Norna-Salhus | 11,40 | |
Helene Rønningen | IL Tyrving | 11,48 | |
Tonje Fjellet Kristiansen | FIK Orion | 11,75 |
200 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 23,91 | |
Helene Rønningen | IL Tyrving | 24,02 | |
Tonje Fjellet Kristiansen | FIK Orion | 24,38 |
400 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Amalie Iuel | IL Tyrving | 52,43 | |
Sara Dorthea Jensen | Kristiansand IF | 54,36 | |
Anne Dolvik | IL Gneist | 57,37 |
800 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Hedda Hynne | IK Tjalve | 2.02,30 | |
Mina Marie Anglero | IL Tyrving | 2.07,28 | |
Amalie Sæten | Ullensaker/Kisa | 2.08,22 |
1500 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Sigrid Våg | IL i BUL | 4.23,7 | |
Amalie Sæten | Ullensaker/Kisa | 4.24,3 | |
Mina Marie Anglero | IL Tyrving | 4.25,2 |
5 000 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Maria Wågan | IK Tjalve | 16.42,9 | |
Runa Falch | SK Vidar | 16.43,9 | |
Pernilla Epland | Stord Idrettslag | 17.00,8 |
10 000 m
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Therese Johaug | Ren-Eng | 32.20,8 | |
Maria Wågan | IK Tjalve | 34.47,3 | |
Runa Falch | SK Vidar | 35,26,2 |
100 meter hekk
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Isabelle Pedersen | IL i BUL | 13,16 | |
Ida Eikeng | Urædd | 13,52 | |
Martine Hjørnevik | Norna-Salhus | 13,68 |
400 m hekk
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Amalie Iuel | IL Tyrving | 56,08 | |
Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 58,84 | |
Nora Wold | Fredrikstad IF | 59,63 |
3 000 m hinder
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Karoline Grøvdal | IK Tjalve | 9.24,5 | |
Sara Svarstad | SK Vidar | 11.01,5 | |
Olea Furre | Selsbakk IF | 11.19,1 |
Høgdehopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Høgde |
---|---|---|---|
Tonje Angelsen | IK Tjalve | 1,86 | |
Thale Bremset | Stjørdal FIK | 1,75 | |
Katarina Mögenburg | IL Tyrving | 1,70 |
Stavhopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Høgde |
---|---|---|---|
Lene Retzius | IL i BUL | 4,32 | |
Birgitte Kjuus | Ullensaker/Kisa | 4,00 | |
Agnes Elisabeth Morud | Ranheim IL | 3,70 |
Lengdehopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Oda Onstad | Norna-Salhus | 6,34 | |
Mia Guldteig Lien | Ranheim IL | 5,94 | |
Thale Bremset | Stjørdal FIK | 5,85 |
Tresteghopp
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Oda Onstad | Norna-Salhus | 13,56 | |
Monika Benserud | IL Gneist | 12,88 | |
Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 12,80 |
Kulestøyt
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Mona Jaidi | Norna-Salhus | 13,68 | |
Camilla Rønning | Nittedal IL | 13,04 | |
Kristina Thunem | Fiskå Idrettslag | 12,55 |
Diskoskast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Elisabeth Rosvold | Asker Skiklubb | 49,33 | |
Mona Jaidi | Norna-Salhus | 48,89 | |
Vilde Holten | IK Tjalve | 47,39 |
Sleggjekast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Beatrice Llano | Laksevåg TIL | 64,38 | |
Helene Ingvaldsen | Norna-Salhus | 57,13 | |
Helle Hvidsten | Modum Friidrettsklubb | 56,22 |
Spjutkast
[endre | endre wikiteksten]Plass | Utøvar | Lag | Lengde |
---|---|---|---|
Ane Dahlen | IL Tyrving | 55,29 | |
Emilie Ingerø | Halden IL | 53,43 | |
Kristina Kristianslund | Bækkelaget SK | 50,15 |
Kjelder
[endre | endre wikiteksten]- Denne artikkelen bygger på «NM i friidrett 2019» frå Wikipedia på bokmål, den 26. august 2020.