Svenska cupen 2019–2020
Utseende
Svenska Cupen | |||||
---|---|---|---|---|---|
Sesong | 2019–2020 | ||||
Land | Sverige | ||||
Antall klubber | 96 | ||||
Finale | |||||
Vinner | IFK Göteborg | ||||
Tapende finalist | Malmö | ||||
Resultat | 2 – 1 e.e.o. | ||||
Arena | Gamla Ullevi, Göteborg | ||||
Tilskuertall | 0 | ||||
|
Svenska cupen 2019-2020 startet med kvalifisering 15. mai 2019 og ble avsluttet med cupfinale på Gamla Ullevi i Göteborg 30. juli 2020.
Første runde[rediger | rediger kilde]
Växjö United (5) | 0 – 3 W.O.[A] | Karlskrona (4) | ||||
Rapport | ||||||
Onsdag 15. mai 2019 | Gnosjö (5) | 0 – 3 | Värnamo (3) | Gnosjö | ||
18:30 | Johansson 51' | Rapport | 10' Ajdarevic 19' Siljander 24' Lindblad 37' Ferizi |
Arena: Töllshov Tilskuere: 411 Dommer: Håkan Söderman Assistentdommere: Alin Piscoran og Stefan Andrade | ||
Tirsdag 21. mai 2019 | Franke (5) | 0 – 2 | Gamla Uppsala (4) | Råby, Västerås | ||
19:00 | Jaros 73' | Rapport | 57' 90+1' Jalil 90' Kumric |
Arena: Råby Idrottsplass Tilskuere: 115 Dommer: Erik Nordqvist Assistentdommere: Michael Qasim og Martin Johansson Oberle | ||
Tirsdag 21. mai 2019 | Ifö Bromölla (4) | 0 – 4 | Lunds BK (3) | Bromölla | ||
19:00 | Naji 13' Bouzaiene |
Rapport | 21' Balint 29' Martin Johansson 30' Hofvander 47' Johansson 82' Strandberg 90' Aliti |
Arena: Strandängens Idrottsplats Tilskuere: 122 Dommer: Mohamed Rachid Assistentdommere: David Augutsson og Andreas Persson | ||
Tirsdag 21. mai 2019 | Vårgårda (4) | 1 – 1 1 – 1 e.e.o. (5 – 4 str)
|
Lindome GIF (3) | Vårgårda | ||
19:00 | Baker 59' Wartmark 68' Najafi 75' Mar Olafsson 118' |
Rapport | 61' Nohlgren 67' Alö |
Arena: Tånga Hed Tilskuere: 172 Dommer: George Jansizian Assistentdommere: Teddy Dahlin og Erik Jullander | ||
Straffer | ||||||
Lager Mar Olafsson Martinsson Abdulrahman Rundqvist |
Alö Vincenze Hedlund Lagerstedt Karlberg Knez |
|||||
Onsdag 5. juni 2019 | KF Velebit (6) | 0 – 2 | Qviding (4) | Göteborg | ||
18:30 | Rossi 70' | Rapport | 7', 84' Tidstrand 44' Bah 80' Bernhardtz |
Arena: Velebit Idrottsplats Tilskuere: 250 Dommer: Christer Hallén Assistentdommere: Peshang Salih og Nicklas Göthberg | ||
Onsdag 5. juni 2019 | BKV Norrtälje (5) | 0 – 4 | Akropolis (3) | Norrtälje | ||
19:30 | Andersson 73' | Rapport | 5' Lindqvist 9' Sosseh 10', 73' Zlotnik |
Arena: Norrtälje Sportcentrum Tilskuere: 110 Dommer: Suhel Youssef Assistentdommere: Jakob Lejonstad og Vedad Kestendzic | ||
Onsdag 5. juni 2019 | Newroz FC (4) | 2 – 6 | Sollentuna (3) | Skärholmen, Stockholm | ||
19:30 | Törnstrand 21' (str.) 90+2' Håkansson 51' Kaarle 90' |
Rapport | 16' Ramsell 20' Lundsgaard Widfalk 35' Liozon Molinatti 69' Streete 70', 90+2' Johansson 87' Löfberg |
Arena: Sätra Idrottsplats Tilskuere: 69 Dommer: Erik Skotte Assistentdommere: Koray Köylüoglu og Kristian Marosi | ||
Torsdag 6. juni 2019 | Vendelsö (6) | 1 – 8 | FC Gute (4) | Haninge | ||
16:00 | Bjurholt 36' | Rapport | 16', 58', 61' Dahlström 17', 79', 90+2' Jan 54' Walldén 87' Nordkvist |
Arena: Torvalla Idtottsplats Tilskuere: 69 Dommer: Jonathan Varli Assistentdommere: Kamal Berrahmoune og Kristian Marosi | ||
Lørdag 8. juni 2019 | BK Astrio (6) | 2 – 0 | Höganäs (5) | Halmstad | ||
12:00 | Hansson 43' Albrektson 60' Wrele 64' Gulda 87' |
Rapport | 37' Hansen 75' Lindblom |
Arena: Söndrums Idrottsplats Tilskuere: 122 Dommer: Oskar Hallengren Assistentdommere: Jesper Hultén og Albin Osdautaj | ||
Tirsdag 11. juni 2019 | Dagsbergs (6) | 1 – 0 | Värmbols (4) | Dagsberg | ||
19:00 | Eliason 63' Jonsson 65' |
Rapport | 71' Kojc 75' Mulugheta |
Arena: Dagsbergsvallen Tilskuere: 89 Dommer: Shayan Mollaei Assistentdommere: Hossam Mohammad Husayn og Christian Fingal | ||
Onsdag 12. juni 2019 | Östria Lambohov (7) | 1 – 4 | Husqvarna (4) | Linköping | ||
19:00 | Borg 31' Al-Inizi 45' Dahl 60' |
Rapport | 26' 83' Dimitrijevic 44' Krasniqi 57' Koutcho 72' Inai Alarcon 85' Ibrahim |
Arena: Lambohovsvallen Tilskuere: 95[1] Dommer: Gheorghe Piscoran Assistentdommere: Rickard Karlsson og Johan Nordlander | ||
Onsdag 12. juni 2019 | Råslätts (4) | 2 – 0 | Skövde (3) | Jönköping | ||
19:00 | Hussein 37' Lönn 65' |
Rapport | Arena: Råslätts Idrottsplats Tilskuere: 150 Dommer: Barech Afzal Khan Assistentdommere: Alija Bücük og Raned Werdina | |||
Onsdag 12. juni 2019 | Assyriska (4) | 0 – 5 | Utsiktens (3) | Göteborg | ||
19:00 | Isacksson 67' Hajrizaj 78' Garis 79' Stanisic 90' |
Rapport | 31' Jernarp 48', 49' Skoglund 50' Skog 53' Bosnic |
Arena: Ruddalens Idrottsplats Tilskuere: 120 Dommer: Christer Hallén Assistentdommere: Marcus Liljedal og Egzon Binaku | ||
Onsdag 12. juni 2019 | Timrå (4) | 4 – 0 | IFK Östersund (4) | Timrå | ||
19:30 | Tägström 22' Nordlund 34', 59' Lagergren 43' Winsten 58' Hafizovic 80' Nilsson Sparf 90+3' |
Rapport | 90+1' Norin | Arena: Timrå Idrottsplats Tilskuere: 50 Dommer: Martin Palm Assistentdommere: Jonas Hägglund og Daniel Östlund | ||
Onsdag 12. juni 2019 | Värtans (5) | 1 – 2 | Enskede (4) | Stockholm | ||
19:45 | Wahlberg 52' Lövgren 70' Kjellman 88' Jónsson Bachmann 90' |
Rapport | 13' Stigenberg 50' 69' Sobrinho |
Arena: Hjorthagens Idrottsplats Tilskuere: 50 Dommer: Jonas Jonsson Assistentdommere: Kamal Berrahmoune og Vedad Kestendzic | ||
Onsdag 12. juni 2019 | Haninge (4) | 1 – 1 3 – 3 e.e.o. (4 – 5 str)
|
Stocksund (4) | Haninge | ||
20:00 | Nobell 53' Ndure 98' Karlsson Sjöberg 118' Dosis 120' |
Rapport | 90' Sletsløe 91' Ceylan 98' Ali 101' Techan 111' 120+1' Stahl |
Arena: Torvalla Idrottsplats Tilskuere: 100 Dommer: Jasmin Svraka Assistentdommere: Håkan Birgerson og Dejan Lukacevic | ||
Straffer | ||||||
Riahi Nobell Yasar Karlsson Sjöberg Amoah |
Ceylan Nilsson Ahlstrand Grönborg Andue |
|||||
Tirsdag 25. juni 2019 | Luleå (4) | 3 – 3 3 – 3 e.e.o. (4 – 3 str)
|
Umeå (3) | Luleå | ||
19:00 | Vigerbäck 27' Nouri 46' 102' Pettersen 75' Vårell 84' 89' |
Rapport | 18', 43', 90+3' Kadhim 23' Lindmark 45' Yeboah |
Arena: Nyabvallen Tilskuere: 368 Dommer: Pontus Olofsson Assistentdommere: Ludvig Marklund Palmberg og Edvin Sundkvist | ||
Straffer | ||||||
Olausson Oskarsson Olsson Assam Nouri Pettersen |
Wikström Edegware Stigedahl Eriksson Yeboah Ziarat |
|||||
Tirsdag 25. juni 2019 | Eneby (5) | 0 – 3 | Oskarshamn (3) | Norrköping | ||
19:00 | Rydgren 89' | Rapport | 28', 60' 74' Christensson 90+2' Eliassi |
Arena: Maxvallen Tilskuere: 85 Dommer: Jovan Krsmanovic Assistentdommere: Anel Begovic og Casper Ellervik | ||
Tirsdag 25. juni 2019 | Grebbestads (4) | 0 – 4 | Trollhättan (3) | Grebbestad | ||
19:00 | Palumbo 45+1' Söderlund 61' |
Rapport | 5', 27' 45+1' Mogren 76' Rexhepi 90' Karlsson |
Arena: Siljevi Tilskuere: 325 Dommer: Admir Hasanbegovic Assistentdommere: Viktor Sundberg og Vildan Gërxhaliu | ||
Onsdag 26. juni 2019 | Gottne (4) | 3 – 1 | Hudiksvalls (4) | Gottne | ||
19:00 | Kithinji 8' 12' Larsson 36' Abubakari 79' |
Rapport | 14' D. Eliasson 48' L Eliasson 90' Sener |
Arena: Haraldsängen Tilskuere: 220 Dommer: Magnus Wiklund Assistentdommere: Jonas Hägglund og William Schill | ||
Onsdag 26. juni 2019 | Nyköpings BIS (3) | 2 – 2 2 – 2 e.e.o. (4 – 2 str)
|
Vasalunds (3) | Nyköping | ||
19:00 | Alp 36' Benker 50' 84' E. Ahmetovic 90' Karlsson 101' Wickman 117' A. Ahmetovic 120+3' |
Rapport | 9' 79' Junior Jesus 57' M. Traore 78' Mushitu 101' Salem |
Arena: Rosvalla Idrottsplats Tilskuere: 230 Dommer: Jasmin Svraka Assistentdommere: Anton Gustafsson og Alexander Öhnedal | ||
Straffer | ||||||
Nordenberg Wickman E. Ahmetovic Benker |
Bulut Traore Doumbia M. C. Traore |
|||||
Onsdag 26. juni 2019 | Tågarps (6) | 1 – 3 | Rosengård (4) | Svalöv | ||
19:00 | Lindström 30' 60' Nehru 38' |
Rapport | 52' Gloria 64' Burrniku 67' 71', 85' Malicevic |
Arena: Tagarps Idrottsplats Tilskuere: 105 Dommer: Bobby Sjögren-Engels Assistentdommere: Sebastian Robertsson og Fatmir Ademi | ||
Lørdag 29. juni 2019 | Vattholma (6) | 1 – 5 | Forssa (6) | Vattholma | ||
15:00 | Öhrn 10' Övragård 75' |
Rapport | 19' Abic 48' Ingesson 72' Abdi 73' Abika 88' Younis |
Arena: Änglavallen Tilskuere: 357 Dommer: Dejan Lukacevic Assistentdommere: Karo Hovhannisian og Wesam Nabhany | ||
Mandag 1. juli 2019 | Vänersborgs (4) | 1 – 1 1 – 2 e.e.o. |
Gauthiod (4) | Vänersborg | ||
19:00 | R. Nilsson 3' (sm.) Johansson 45' |
Rapport | 35' Matanovic 60' Erik Forsblad 91' J. Nilsson |
Arena: Vänersvallen Nord Tilskuere: 161 Dommer: Joseph Matti Assistentdommere: Peter Jäger og Vildan Gërxhaliu | ||
Tirsdag 2. juli 2019 | Carlstad United (3) | 5 – 0 | Rynninge (3) | Molkom | ||
19:00 | Almqvist 39' McNeil 44' Rhöse 58' Nyman 60' Lashkari 80' |
Rapport | 44' Özgun 66' Jansson |
Arena: Molkoms Idrottsplats Tilskuere: 486 Dommer: Erik Nordqvist Assistentdommere: Stefan Fredriksson og Pontus Persson | ||
Tirsdag 2. juli 2019 | Mora (4) | 0 – 2 | Sandvikens (3) | Mora | ||
19:00 | Yates 38' Baker 90+3' |
Rapport | 60' Mukunzi 62' Mohammed 90+2' Aspgren |
Arena: Prästholmens Idrottsplats Tilskuere: 128 Dommer: Patrik Larsson Assistentdommere: Christoffer Lindberg og Andy Wei-Lun Liu | ||
Tirsdag 2. juli 2019 | Vinbergs (4) | 0 – 1 | Tvååkers (3) | Vinberg | ||
19:00 | Brynéus 38' | 39' Berggren 85' Syla |
Arena: Vinåvallen Tilskuere: 250 Dommer: Ahmed AlKodri | |||
Onsdag 3. juli 2019 | Hittarps (4) | 0 – 1 | Eskilsminne (3) | Helsingborg | ||
19:00 | Zlojutro 50' Rosenlind 73' |
Rapport | 80' Åberg 90+2' Simovski |
Arena: Larods Idrottsplats Dommer: Oscar Johnson Assistentdommere: Dino Demo og Kim Björnsson | ||
Onsdag 3. juli 2019 | Högsäters (6) | 0 – 2 | Karlstad (3) | Högsäter | ||
19:00 | Hansson 54' Johannesson 61' |
Rapport | 34' Johansson 60' Edvardsen 73' Bellander 82' Stenberg |
Arena: Genevi Idrottsplats Tilskuere: 350 Dommer: Philip Lindh Assistentdommere: Rasmus Jendmyr og Srdjan Stojanovic | ||
Onsdag 3. juli 2019 | Lidingö (4) | 1 – 0 | Karlbergs (4) | Lindingö | ||
19:00 | Boltegård Blom 29' Aguirre 29' 32' Ali 49' Elfström 75' Segev 75' Fnine 88' |
Rapport | 55' Magnusson 87' Peterson Kettler |
Arena: Lidingövallen Tilskuere: 85 Dommer: Daniel Almanidin Assistentdommere: Cetin Kocer og Panajot Gjoka | ||
Andre runde[rediger | rediger kilde]
Onsdag 14. august 2019 | Carlstad United (3) | 2 – 3 | Eskilstuna (1) | Karlstad | ||
18:30 | Nyman 23' Sachs 37' |
Rapport | 43', 74' Kozica 61' Nalic 66' Nnamani 87' Loeper |
Arena: Tingvall Idrottsplats Tilskuere: 460 Dommer: Martin Segerud Assistentdommere: Fredrik Hammarström og Danha Bachiri | ||
Onsdag 14. august 2019 | Lunds BK (3) | 0 – 1 | Varbergs BoIS (2) | Lund | ||
18:30 | Rapport | 58' Carlsson 90' Zackrisson |
Arena: Klostergårdens Idrottsplats Tilskuere: 100 Dommer: Fredrik Klitte Assistentdommere: Simon Kristensson og Daniel Gorgievski | |||
Onsdag 14. august 2019 | IFK Stocksund (4) | 0 – 1 | Östersund (1) | Stockholm | ||
18:30 | Nilsson 22' | Rapport | 11' Haugan 20' Colkett 89' Fritzson |
Arena: Homecall Arena Tilskuere: 1 000 Dommer: Fredrik Hansson Assistentdommere: Mark Josef og Anton Gustafsson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Gottne (4) | 2 – 2 2 – 4 e.e.o. |
Brommapojkarna (2) | Gottne | ||
17:30 | Eriksson 12' Harmon 50' Ragipovic 65' Johnsen 80' |
Rapport | 43' Linnér 50' Rashid 66' Costa Morais 99' Gradén 120' Omondi |
Arena: Haraldsängen Tilskuere: 1 029 Dommer: Henrik Mohlin Assistentdommere: Robin Albertsson og Andreas Olsson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Qviding (4) | 1 – 3 | Häcken (1) | Stockholm | ||
18:00 | Wålemark 44' Tidstrand 69' Lindberg 74' Ohlsson 84' Kadura 86' |
Rapport | 34', 85' 84' De Oliveira 76' Berggren 90+3' Yasin |
Arena: Valhalla Idrottsplats Tilskuere: 789 Dommer: Joakim Östling Assistentdommere: Joseph Matti og Shahab Lazar | ||
Onsdag 21. august 2019 | Råslätts (4) | 0 – 1 | GAIS (2) | Jönköping | ||
18:00 | Deumga Tchangou 43' Ishak 75' |
Rapport | 20' Saebbö 29' Lumbana 75' Rosenqvist 85' Lamaur Neto |
Arena: Råslätts Idrottsplats Dommer: Linuz Söderberg Assistentdommere: Pär Leek og Mattias Hedman Lilja | ||
Onsdag 21. august 2019 | Tvååkers (3) | 2 – 0 | Trelleborg (2) | Tvååker | ||
18:00 | Adolfsson 13' Johansson 61' |
Rapport | 90' Velickovic | Arena: Överli Idrottsplats Tilskuere: 473 Dommer: Almir Kadiric Assistentdommere: Marcus Strandberg og Alexander Eriksson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Eskilsminne (3) | 1 – 0 | Norrby (2) | Helsingborg | ||
18:30 | Mbo 33' Persson 73' Lundeberg 84' Christoffersen 86' |
Rapport | 23' Osmanagic | Arena: Harlyckans Idrottsplats Tilskuere: 224 Dommer: Rinon Hasani Assistentdommere: Ajdin Mlivic og Sebastian Robertsson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Forssa (5) | 2 – 4 | Syrianska (2) | Borlänge | ||
18:30 | Ali 4' 54' Ernström 19' |
Rapport | 31' (sm.) Tjärnberg[2] 44' Rajalakso 50' Genc 90' Rashidi |
Arena: Domnarvsvallen Tilskuere: 527 Dommer: Richard Sundell Assistentdommere: Josefin Aronsson og Robert Nyberg | ||
Onsdag 21. august 2019 | Gamla Uppsala (4) | 1 – 3 | Västerås (2) | Uppsala | ||
18:30 | Baban 26' Jalil 72' Mellberg 90+2' |
Rapport | 25', 63' Johansson 38' 43' Tsouka-Dozi |
Arena: Lötens Idrottsplats Tilskuere: 219 Dommer: Rambod Beigi Assistentdommere: Martin Köpberg og Martin Köpberg | ||
Onsdag 21. august 2019 | Gute (4) | 2 – 4 | Dalkurd (2) | Visby | ||
18:30 | Dahlström 18' Rynell 52' |
Rapport | 3' Styffe 16' Moenza 27', 62' Awad 89' Berger |
Arena: Gutavallen Tilskuere: 617 Dommer: Ozan Camlibel Assistentdommere: Youssef Bennani og Alexander Öhnedal | ||
Onsdag 21. august 2019 | Husqvarna (4) | 0 – 4 | Mjällby (2) | Huskvarna | ||
18:30 | Dimitrijevic 44' Silva Gomez 49' Kocadag 50' Acuna Medina 52' Karlefjärd 75' |
Rapport | 37' Gustavsson 52' 52' Pärsson 56' Georges 79' Junior Omoh 90' Halvadzic |
Arena: Vapenvallen Tilskuere: 256 Dommer: Robin Andersson Assistentdommere: Anders Böwing og Senad Hodzic | ||
Onsdag 21. august 2019 | Karlskrona (4) | 2 – 1 | Öster (2) | Karlskrona | ||
18:30 | Hansson 36' Enarsson 45+3' |
Rapport | 49' Örnblom 56' Johannesson 63' Sika |
Arena: Västra Mark Idrottsplats Tilskuere: 649 Dommer: Andreas Dufva-Johansson Assistentdommere: Andreas Svensson og Henrik Svensson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Karlstad (3) | 0 – 0 1 – 1 e.e.o. (3 – 5 str)
|
Sirius (1) | Karlstad | ||
18:30 | Omar 10' Kåhed 63' Bellander 74' Henriksson 99' |
Rapport | 10' Razak 116' Ståhl 117' Igbarumah 120+1' Björkström |
Arena: Tingvalla Idrottsplats Tilskuere: 1 152 Dommer: Enzo Vesprini Assistentdommere: Niklas Alfredsson og Danha Bachiri | ||
Straffer | ||||||
Selmani Edvardsen Stenberg Alvers |
Faiqi Gustafsson Andersson Österholm Saeid |
|||||
Onsdag 21. august 2019 | Lidingö (4) | 1 – 1 1 – 3 e.e.o. |
GIF Sundsvall (1) | Lidingö | ||
18:30 | Boltegård Blom 90+1' 90+4' Segev 107' Marshage 120' |
[www.svenskfotboll.se/matchfakta/ifk-lidingo-fk-gif-sundsvall-svenska-cupen-herrar/4387649/ Rapport] | 25' 120' Berg 69', 106' Mas Costa 90+' Ciercoles Sagra 117' Saxton 118' Konate |
Arena: Lidingövallen Tilskuere: 1 778 Dommer: Johan Krantz Assistentdommere: Richard Holöien og Rikard Aspegren | ||
Onsdag 21. august 2019 | Luleå (4) | 1 – 3 | Hammarby (1) | Luleå | ||
18:30 | Olausson 29' (str.) Assam 77' |
Rapport | 9' 36' Đurđić 12' Tanković 29' Magyar 68' Kačaniklić |
Arena: Nyabvallen Tilskuere: 3 935 Dommer: Tess Olofsson Assistentdommere: Conny Hugman og Martin Palm | ||
Onsdag 21. august 2019 | Nyköping (3) | 0 – 1 | Örebro (1) | Nyköping | ||
18:30 | Ahmetovic 36' Bergman 46' |
[www.svenskfotboll.se/matchfakta/nykopings-bis-orebro-svenska-cupen-herrar/4387494/ Rapport] | 45' Prodell 82' Deprem |
Arena: Rosvall Idrottsplats Tilskuere: 387 Dommer: Fredrik Hansson Assistentdommere: Johan Kristoffersson og Joakim Wik | ||
Onsdag 21. august 2019 | Rosengård (4) | 1 – 2 | Kalmar (1) | Malmö | ||
18:30 | Sekiraca 46' Sakirovski 79' |
Rapport | 19', 34' Rafael 65' Diouf |
Arena: Rosengårds Idrottsplats Tilskuere: 480 Dommer: Robert Daradić Assistentdommere: Daniel Gorgievski og Alexander Bergqvist | ||
Onsdag 21. august 2019 | Sandvikens (3) | 2 – 1 | Frej (2) | Sandviken | ||
18:30 | Mohammed 44' Hägg 82' Koidan 84' |
Rapport | 40' Mörfelt 58' Dos Santos Silva 73' Birkfeldt |
Arena: Jernvallen Tilskuere: 540 Dommer: Mohamed Nablsi Assistentdommere: Henrik Melling og Henrik Matsson | ||
Onsdag 21. august 2019 | Sollentuna (3) | 4 – 3 | Degerfors (2) | Sollentuna | ||
18:30 | Ekroth 5' (sm.)[3] Ouni 23' Lagerbielke 25' 86' Chaouche 55' Pishadari 83', 89' 90' Seger 90+1' Liantas 90+2' |
Rapport | 36' Granath 46' Carlén 54' Daniel 88' Ortmark 90+5' Ekroth |
Arena: Sollentunavallen Tilskuere: 450 Dommer: Tom Ghorbani Assistentdommere: Anton Gustafsson og Adli Assali | ||
Onsdag 21. august 2019 | Timrå (4) | 1 – 6 | Norrköping (1) | Timrå | ||
18:30 | Tägtström 32' Nordlund 59' |
Rapport | 33' Holmberg 39' Kusu 45' Jóhannesson 78' Alvarez 90+2' Björk |
Arena: Timrå Idrottsplats Tilskuere: 1 025 Dommer: Arian Chalak Assistentdommere: Daniel Yng og Anton Sjöberg | ||
Onsdag 21. august 2019 | Torns (3) | 1 – 1 1 – 2 e.e.o. |
Jönköpings Södra (2) | Stångby | ||
18:30 | Östlund 34' 46' | Rapport | 65', 112' Thelin 96' Abdulahi 120' Svensson |
Arena: Stångby Idrottspats Tilskuere: 418 Dommer: Per Melin Assistentdommere: Simon Kristensson og Ismar Ramadani | ||
Onsdag 21. august 2019 | Trollhättan (3) | 1 – 2 | Halmstad (2) | Trollhättan | ||
18:30 | Berntsson 16' Mogren 30' Rexhepi 44' |
Rapport | 39' Johansson 59' Karim 87' (sm.) Karlsson[4] |
Arena: Edsborgs Idrottsplats Tilskuere: 571 Dommer: Antti Kanerva Assistentdommere: Victor Jensen og Thomas Löfstrand | ||
Onsdag 21. august 2019 | Utsiktens (3) | 0 – 1 | Örgryte (2) | Göteborg | ||
18:30 | Lamin 22' Hedlund 54' Qoraj 68' Jernarp 90+3' |
Rapport | 4' Johansson Zanjanchi 69' Sahlin |
Arena: Ruddalens Idrottsplats Tilskuere: 1 091 Dommer: Haris Memišević Assistentdommere: Tobias Nordström Östling og Cavit Kinali | ||
Torsdag 22. august 2019 | Vårgårda (4) | 0 – 4 | Falkenberg (1) | Vårgård | ||
17:45 | Amin 17' | Rapport | 15' Söderström 56', 58' Peter 90' Sylisufaj |
Arena: Tånga Hed Idrottsplats Tilskuere: 422 Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Andreas Söderkvist og Bujar Meziu | ||
Torsdag 22. august 2019 | BK Astrio (6) | 0 – 4 | IFK Göteborg (1) | Halmstad | ||
18:00 | Rapport | 30' Abraham 59' Sana 66' Vibe 88' Vilhelmsson |
Arena: Söndrums Idrottsplats Tilskuere: 1 857 Dommer: Daniel Böcker Assistentdommere: Mehmet Culum og Stefan Hallberg | |||
Torsdag 22. august 2019 | Gauthiod (4) | 1 – 1 1 – 3 e.e.o |
Elfsborg (1) | Grästorp | ||
18:00 | Nilsson 70' Schmidt 101' |
Rapport | 44', 119' Ishizaki 105' Karlsson 107' Holst 111' Dyer |
Arena: Lunnevi Idrottsplats Tilskuere: 311 Dommer: Fredrik Oppong Assistentdommere: Jonas Bäcklund og Ademir Avdic | ||
Torsdag 22. august 2019 | Akropolis (3) | 1 – 2 | Djurgården (1) | Stockholm | ||
18:30 | Sivodedov 68' Lindqvist 85' |
Rapport | 5' Radetinac 8' Pettersson |
Arena: Greimsta Idrottsplats Tilskuere: 1 680 Dommer: Victor Wolff Assistentdommere: Mikael Hallin og Mark Josef | ||
Torsdag 22. august 2019 | Dagsberg (6) | 0 – 12 | Brage (2) | Ljunga | ||
18:30 | Jonsson 40' Svensson 49' |
Rapport | 8', 29', 53' Lundbäck 13', 26' Sellin 31' Ekblad 49' A. Lundin 62' Stenberg 69' Jonsson 71' Zetterström 76' O. Lundin 89' Andersson |
Arena: Dagsbergsvallen Tilskuere: 350 Dommer: David Almgren Assistentdommere: Daniel Gustavsson og Emanoel Tanzi | ||
Torsdag 22. august 2019 | Oskarshamns (3) | 2 – 1 | Helsingborg (1) | Oskarshamn | ||
18:30 | Karlsson 47' Podrimcaku 65' Persson 69' Christensson 84' (str.) Jägerbrink 90+3' |
Rapport | 39' (str.) 84' Weberg | Arena: Arena Oskarshamn Tilskuere: 568 Dommer: Albert Mustafa Assistentdommere: Robert Fornstedt og Jovan Krsmanovic | ||
Lørdag 9. november 2019 | Enskede (4) | 0 – 7 | AIK (1) | Solna | ||
14:00 | Stigenberg 70', 83' Lager 77' |
Rapport | 23' Larsson 30', 39', 60' Elyounoussi 45+1' (sm.) Stigenberg[5] 84' (str.) Hussein 89' Strannegård |
Arena: Friends Arena Tilskuere: 4 039 Dommer: Ricahrd Sundell Assistentdommere: Niklas Alfredsson og Danha Bachiri Fjerdedommer: Ozan Camlibel | ||
Søndag 10. november 2019 | Värnamo (3) | 0 – 2 | Malmö (1) | Värnamo | ||
16:00 | Vindehall 31' Brilhante de Sousa 51' Becirovic 68' |
Rapport | 28' Bruun Knudsen 44' Larsson 57' 68' Berget 62' Bachirou |
Arena: Finnvedsvallen Tilskuere: 2 975 Dommer: Robert Daradic Assistentdommere: Daniel Ekman og Ajdin Mlivic Fjerdedommer: Almir Kadiric | ||
Gruppespill[rediger | rediger kilde]
Gruppe 1[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mjällby | 3 | 3 | 0 | 0 | 10–2 | 8 | 9 | |
2 | Djurgården | 3 | 1 | 1 | 1 | 6–6 | 0 | 4 | |
3 | Dalkurd | 3 | 1 | 0 | 2 | 5–9 | −4 | 3 | |
4 | Sandvikens | 3 | 0 | 1 | 2 | 4–8 | −4 | 1 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Lørdag 22. februar 2020 | Djurgården (1) | 3 – 2 | Dalkurd (2) | Stockholm | ||
12:30 | Kujovic 18', 23' Holmberg 31' |
Rapport | 43' Cissoko 59' Kabashi 78' Berggren |
Arena: Tele2 Arena Tilskuere: 7 047 Dommer: Martin Strömbergsson Assistentdommere: Mikael Hallin og Christian Tennstedt Fjerdedommer: Hamza Harrami | ||
1 Lørdag 22. februar 2020 | Sandvikens (3) | 1 – 3 | Mjällby (2) | Sandviken | ||
12:30 | Englund 35' | Rapport | 61' Björkander 80' Bergström 90+4' Silverholt |
Arena: Jernvallen Tilskuere: 439 Dommer: Johan Krantz Assistentdommere: Niklas Alfredsson og Martin Palm Fjerdedommer: Erik Mattsson | ||
2 Mandag 2. mars 2020 | Sandvikens (3) | 2 – 2 | Djurgården (1) | Sandviken | ||
19:00 | Koidan 80' Englund 87' Engqvist 90+3' |
Rapport | 7' Karlström 18' Ulvestad |
Arena: Göransson Arena Tilskuere: 4 223 Dommer: Enzo Vesprini Assistentdommere: Josef Alacam og Niklas Alfredsson Fjerdedommer: Jakob Lejonstad | ||
2 Mandag 2. mars 2020 | Mjällby (2) | 5 – 0 | Dalkurd (2) | Hällevik | ||
19:00 | Moro 8', 17', 20' Löfquist 42' Watson 68' Silverholt 82' Petersson 82' |
Rapport | Arena: Strandvallen Tilskuere: 350 Dommer: Mohammadreza Faghani Assistentdommere: Mehmet Culum og Ajdin Mlivic Fjerdedommer: Rinon Hasani | |||
3 Lørdag 7. mars 2020 | Dalkurd (2) | 3 – 1 | Sandvikens (3) | Uppsala | ||
14:30 | Stensson 8' Igbarumah 45' Cissoko 63' Clemons 79' |
Rapport | 7' Koidan 43' Lindgren 84' Mohammed |
Arena: Lötens idrottsplats Dommer: Fredrik Hansson Assistentdommere: Fredrik Hammarström og Martin Palm Fjerdedommer: Erik Skotte | ||
3 Lørdag 7. mars 2020 | Djurgården (1) | 1 – 2 | Mjällby (2) | Stockholm | ||
14:30 | Augustinsson 16' 41' | Rapport | 15' Löfquist 29' Moro 70' Løfgren 75' Eriksson |
Arena: Tele2 Arena Tilskuere: 7 075 Dommer: Kaspar Sjöberg Assistentdommere: Peter Allheim og Johan Thalin Fjerdedommer: Rambod Beigi | ||
Gruppe 2[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malmö | 3 | 3 | 0 | 0 | 13–1 | 12 | 9 | |
2 | Eskilstuna | 3 | 1 | 1 | 1 | 7–5 | 2 | 4 | |
3 | Syrianska | 3 | 1 | 0 | 2 | 6–15 | −9 | 3 | |
4 | Karlskrona | 3 | 0 | 1 | 2 | 3–8 | −5 | 1 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Lørdag 15. februar 2020 | Malmö (1) | 8 – 0 | Syrianska (2) | Malmö | ||
16:00 | Antonsson 6', 47' Larsson 21' Traustason 22' Nalić 50' 62' Gall 67' Vagić 69' Molins Palmeiro 88' |
Rapport | 71' Younan | Arena: Stadion Tilskuere: 3 569 Dommer: Adam Ladebäck Assistentdommere: Andreas Söderkvist og Marcus Lundgren Klitte Fjerdedommer: Per Melin | ||
1 Søndag 23. februar 2020 | Karlskrona (4) | 1 – 1 | Eskilstuna (1) | Karlskrona | ||
14:30 | Elofsson 53' Hansson 64' Petersson 74' |
Rapport | 38'[6] 74' Lushaku | Arena: Jämjö Idrottsplats Tilskuere: 470[7] Dommer: Per Melin Assistentdommere: Ajdin Mlivic og Sebastian Robertsson Fjerdedommer: Fidan Hasani | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Eskilstuna (1) | 6 – 1 | Syrianska (2) | Eskilstuna | ||
14:30 | Ljungberg 8' Loeper 9', 31', 90+3' Nnamani 11' Rossi 55', 82' |
Rapport | 64' Demir 73' Sletsjøe 75' Durmaz 79' Ceylan 90+2' Keriakes |
Arena: Tunavallen Tilskuere: 217 Dommer: Richard Sundell Assistentdommere: Daniel Gustavsson og Danha Bachiri Fjerdedommer: Augin Melki | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Karlskrona (4) | 1 – 2 | Malmö (1) | Karlskrona | ||
14:30 | Ssebunya 20' Petersson 26' 52' Enarsson 75' |
Rapport | 54' Molins Palmeiro 79' Bruun Knudsen 84' Ahmedhodzic |
Arena: Västra Mark Idrottsplats Tilskuere: 2 611[8] Dommer: Fredrik Klitte Assistentdommere: Andreas Svensson og Pär Leek Fjerdedommer: Oscar Johnson | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Malmö (1) | 3 – 0 | Eskilstuna (1) | Malmö | ||
14:30 | Ladegaard Nielsen 15' 82' Bleg Christiansen 70' Larsson 89' |
Rapport | 13' Lushaku 53' Jakobsson 72' Loeper 74' Ljungberg |
Arena: Stadion Tilskuere: 3 469 Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Andreas Söderkvist og Andreas Svensson Fjerdedommer: Oscar Johnson | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Syrianska (2) | 5 – 1 | Karlskrona (4) | Södertälje | ||
14:30 | Ceylan 12' Durmaz 38', 83' Katourgi 55', 73', 76' |
Rapport | 16' Dobrila Kangeman 33' Waltersson |
Arena: Södertälje Fotbollsarena Tilskuere: 65 Dommer: Mohammadreza Faghani Assistentdommere: Niklas Alfredsson og Danha Bachiri Fjerdedommer: Rambod Beigi | ||
Gruppe 3[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hammarby | 3 | 3 | 0 | 0 | 11–1 | 10 | 9 | |
2 | Varbergs BoIS | 3 | 1 | 1 | 1 | 6–7 | −1 | 4 | |
3 | Brommapojkarna | 3 | 0 | 2 | 1 | 3–5 | −2 | 2 | |
4 | GIF Sundsvall | 3 | 0 | 1 | 2 | 3–10 | −7 | 1 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Mandag 24. februar 2020 | GIF Sundsvall (1) | 2 – 2 | Brommapojkarna (2) | Sundsvall | ||
19:00 | Engblom 25' Mas Costa 41' Ciercoles Sagra 89' |
Rapport | 13' Abraham 68' 68' Grauberg Lepik 88' Arvidsson |
Arena: Nordichallen Tilskuere: 400 Dommer: Enzo Vesprini Assistentdommere: Fredrik Hammarström og Anton Sjöberg Fjerdedommer: Arian Chalak | ||
1 Mandag 24. februar 2020 | Hammarby (1) | 5 – 1 | Varbergs BoIS (2) | Stockholm | ||
19:00 | Bojanić 8' Jóhannsson 19', 57' Kačaniklić 27', 52' Tanković 77' 90+2' |
Rapport | 51' Modig 66' Johansson 76' Tranberg 81' Linder |
Arena: Tele2 Arena Tilskuere: 14 518 Dommer: Victor Wolf Assistentdommere: Mahbod Beigi og Johan Thalin Fjerdedommer: Martin Strömbergsson | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Brommapojkarna (2) | 0 – 2 | Hammarby (1) | Stockholm | ||
16:30 | Arvidsson 85' | Rapport | 2' Khalili 25' Magyar 58' Kačaniklić |
Arena: Greimsta Idrottsplats Tilskuere: 3 186 Dommer: Mohammed Al-Hakim Assistentdommere: Joakim Amri Nilsson og Mikael Hallin Fjerdedommer: Enzo Vesprini | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | GIF Sundsvall (1) | 1 – 4 | Varbergs BoIS (2) | Sundsvall | ||
16:30 | Ciércoles Sagra 31' Olsson 33' 75' |
Rapport | 16', 89' Selmani 42' Le Roux 35' Johansson 90' Norlin |
Arena: Nordichallen Tilskuere: 250[9] Dommer: Johan Krantz Assistentdommere: Fredrik Hammarström og Andreas Jansson Fjerdedommer: Christer Eriksson | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Hammarby (1) | 4 – 0 | GIF Sundsvall (1) | Stockholm | ||
12:30 | Johansson 46' Bojanić 56' Kačaniklić 73' Tanković 87' |
Rapport | Arena: Tele2 Arena Tilskuere: 14 350 Dommer: Martin Strömbergsson Assistentdommere: Mahbod Beigi og Christian Tennstedt Fjerdedommer: Johan Krantz | |||
3 Søndag 8. mars 2020 | Varbergs BoIS (2) | 1 – 1 | Brommapojkarna (2) | Varberg | ||
12:30 | Matthews 37' Ayer 51' Lindner 78' Liljenbäck 80' |
Rapport | 50' 73' Arvidsson 77' Faraj |
Arena: Håstens Idrottsplats Tilskuere: 283 Dommer: Magnus Lindgren Assistentdommere: Pär Leek og Ajdin Milvic Fjerdedommer: Haris Memisevic | ||
Gruppe 4[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AIK | 3 | 2 | 1 | 0 | 6–3 | 3 | 7 | |
2 | Kalmar | 3 | 2 | 0 | 1 | 8–3 | 5 | 6 | |
3 | Jönköpings Södra | 3 | 1 | 1 | 1 | 4–7 | −3 | 4 | |
4 | Örgryte | 3 | 0 | 0 | 3 | 0–6 | −6 | 0 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Søndag 23. februar 2020 | AIK (1) | 2 – 2 | Jönköpings Södra (2) | Stockholm | ||
12:30 | Haugaard 21' Otieno Ofori 79' Goitom 81' |
Rapport | 55' Crona 69' Kozica 74' Hamidović 90+1' Kwakwa |
Arena: Skytterholms Idrottsplats Tilskuere: 4 923 Dommer: Bojan Pandzic Assistentdommere: Niklas Nyberg og Tobias Wärn Fjerdedommer: Tom Ghorbani | ||
1 Søndag 23. februar 2020 | Kalmar (1) | 3 – 0 | Örgryte (2) | Kalmar | ||
12:30 | Sachpekidis 12' Magnusson 30', 71' 33' Ingelsson 72' |
Rapport | 2' Lindblad 33' Sahlin |
Arena: Gasten Idrottsplats Tilskuere: 607 Dommer: Fredrik Klitte Assistentdommere: Fredrik Klyver og Andreas Svensson Fjerdedommer: Adi Aganovic | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Kalmar (1) | 5 – 0 | Jönköpings Södra (2) | Kalmar | ||
14:30 | Fröling 3', 30' Jansson 13', 29' Aliti 69' Elm 79' |
Rapport | 16' De Pombal Vivar 44' Gustafson 60' Kwakwa 81' Zeidan |
Arena: Gasten Idrottsplats Tilskuere: 712 Dommer: Robert Daradic Assistentdommere: Tobias Wärn og Mark Josef Fjerdedommer: Yousef Issa | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Örgryte (2) | 0 – 1 | AIK (1) | Göteborg | ||
14:30 | Paulson 18', 89' Stanisic 54' Sahlin 66' |
Rapport | 31' (sm.) Razak[10] | Arena: Bravida Arena Tilskuere: 2 111 Dommer: Kaspar Sjöberg Assistentdommere: Daniel Ekman og Per Rehnlund Fjerdedommer: Adrian Busuladsic | ||
3 Mandag 9. mars 2020 | AIK (1) | 3 – 1 | Kalmar (1) | Stockholm | ||
19:00 | Asani 42' 79' Ylätupa 45+3', 71' Mets 74' |
Rapport | 10' Löfkvist 32' Elm 74' Fröling 76' Aliti 86' Johansson |
Arena: Skyttarholms Idrottsplats Tilskuere: 5 026 Dommer: Mohammed Al Hakim[11] Assistentdommere: Mikael Hallin og Mark Josef Fjerdedommer: Fredrik Hansson | ||
3 Mandag 9. mars 2020 | Jönköpings Södra (2) | 2 – 0 | Örgryte (2) | Jönköping | ||
19:00 | Kozica 33' Lindblad 39' (sm.)[12] Crona 55' |
Rapport | 90+3' Stanisic | Arena: Rosenlunds Idrottsplats Tilskuere: 362 Dommer: Granit Maqedonci Assistentdommere: Peter Allheim og Andreas Jansson Fjerdedommer: Kastriot Gerxhaliu | ||
Gruppe 5[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Falkenberg | 3 | 2 | 0 | 1 | 4–2 | 2 | 6 | |
2 | Norrköping | 3 | 2 | 0 | 1 | 3–2 | 1 | 6 | |
3 | Halmstad | 3 | 1 | 0 | 2 | 2–3 | −1 | 3 | |
4 | Tvååkers | 3 | 1 | 0 | 2 | 4–6 | −2 | 3 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Søndag 23. februar 2020 | Norrköping (1) | 1 – 0 | Halmstad (2) | Norrköping | ||
14:30 | Lauritsen 15' Björk 38' |
Rapport | 36' Bengtsson 85' Allansson |
Arena: Östgötaporten Tilskuere: 3 012 Dommer: Mohammed Al-Hakim Assistentdommere: Daniel Gustavsson og Daniel Yng Fjerdedommer: Enzo Vesprini | ||
1 Søndag 23. februar 2020 | Tvååkers (3) | 1 – 3 | Falkenberg (1) | Tvååker | ||
14:30 | Zeqiri 71' Larsson |
Rapport | 16', 67' Peter 61' Carlsson |
Arena: Övrevi Idrottsplats Tilskuere: 702 Dommer: Richard Sundell Assistentdommere: Luke Kyqyku og Marcus Strandberg Fjerdedommer: Ivan Prgomet | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Falkenberg (1) | 1 – 0 | Halmstad (2) | Falkenberg | ||
12:30 | Klingenberg Mathisen 36', 37' Sylisufaj 77' 80' |
Rapport | 29' Hadenius 43' Kurtulus |
Arena: Vinåvallen Tilskuere: 450 Dommer: Magnus Lindgren[13] Assistentdommere: Niklas Nyberg og Alexander Eriksson Fjerdedommer: Haris Memisevic | ||
2 Søndag 1. mars 2020 | Tvååkers (3) | 2 – 1 | Norrköping (1) | Tvååker | ||
12:30 | Gunnarsson 55' Adolfsson 69' 90+2' Svensson 79' 86' Zeqiri 85' Berggren 90+2' |
Rapport | 41' Björk 90+3' Jóhannesson |
Arena: Övrevi Idrottsplats Tilskuere: 356 Dommer: Antti Kanerva Assistentdommere: Sebastian Robertsson og Luke Kyqyku Fjerdedommer: Danial Ahmadi | ||
3 Lørdag 7. mars 2020 | Halmstad (2) | 2 – 1 | Tvååkers (3) | Halmstad | ||
16:30 | Wiedesheim-Paul 48' Wikström 53' Svedberg 87' Wallentin 90' |
Rapport | 42' Nilsson 45' Karlsson 64' Zeqiri 84' Adolfsson |
Arena: Skedalaheds Idrottsplats Tilskuere: 640 Dommer: Fredrik Klitte Assistentdommere: Fredrik Klyver og Marcus Lundgren Klitte Fjerdedommer: Oscar Johnson | ||
3 Lørdag 7. mars 2020 | Norrköping (1) | 1 – 0 | Falkenberg (1) | Norrköping | ||
16:30 | Hakšabanović 59' 68' | Rapport | 65' Brink Joza | Arena: Östgötaporten Tilskuere: 2 585 Dommer: Glenn Nyberg Assistentdommere: Tobias Wärn og Mark Josef Fjerdedommer: Richard Sundell | ||
Gruppe 6[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Häcken | 3 | 3 | 0 | 0 | 9–0 | 9 | 9 | |
2 | Östersund | 3 | 2 | 0 | 1 | 9–2 | 7 | 6 | |
3 | GAIS | 3 | 1 | 0 | 2 | 4–8 | −4 | 3 | |
4 | Eskilsminne | 3 | 0 | 0 | 3 | 1–13 | −12 | 0 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Søndag 23. februar 2020 | Häcken (1) | 3 – 0 | GAIS (2) | Göteborg | ||
16:30 | Lindgren 11' Lundberg 13' Irandust 27' Berggren 71' Yasin 80' Bengtsson 90+1' |
Rapport | 17' Yarsuvat 71' Celik |
Arena: Bravida Arena Tilskuere: 2 661 Dommer: Glenn Nyberg Assistentdommere: Joakim Amri Nilsson og Robin Wilde Fjerdedommer: Antti Kanerva | ||
1 Søndag 23. februar 2020 | Eskilsminne (3) | 0 – 5 | Östersund (1) | Helsingborg | ||
16:30 | https://www.svenskfotboll.se/matchfakta/eskilsminne-if-ostersund-svenska-cupen-herrar/4403516/ Rapport | 5' (sm.) Löfvenmark[14] 7' Kroon 49' Kadiri 81' Mukiibi 83' Hörberg |
Arena: Olympiafältet Tilskuere: 252 Dommer: Andreas Ekberg Assistentdommere: Mehmet Culum og Stefan Hallberg Fjerdedommer: Ahmed Al-Kodri | |||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Eskilsminne (3) | 0 – 4 | Häcken (1) | Helsingborg | ||
14:30 | Lundberg 77' | Rapport | 45', 56' Toivio 83' Youssef 89' Yasin |
Arena: Olympiafältet Tilskuere: 178 Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Marcus Lundgren Klitte og Simon Kristensson Fjerdedommer: Ahmed Al-Kodri | ||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Östersund (1) | 4 – 0 | GAIS (2) | Östersund | ||
14:30 | Kadiri 20', 40', 52' Kroon 34' Perry 73' Fritzson 86' Poppler Isherwood 86' |
Rapport | 25', 33' Wahlström | Arena: Jämtkraft Arena Tilskuere: 1 954 Dommer: Farouk Nehdi Assistentdommere: Daniel Yng og Anton Sjöberg Fjerdedommer: Christer Eriksson | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | GAIS (2) | 4 – 1 | Eskilsminne (3) | Göteborg | ||
14:30 | Lumbaba 38' Elfgren Nyström 43' Ladan 48' Celik 59' Yarsuvat 63' |
Rapport | 30' Unkuri 45' Egger 47' Nilsson 66' Zeqiri |
Arena: Valhalla Idrottsplats Tilskuere: 501 Dommer: Robert Daradic Assistentdommere: Per Rehnlund og Jonas Bäcklund Fjerdedommer: Fredrik Oppong | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Häcken (1) | 2 – 0 | Östersund (1) | Göteborg | ||
14:30 | Irandust 8' Ekpolo 35' Lindgren 40' Toft Söderlund 65' |
Rapport | 27' Poppler Isherwood 84' Sundberg 85' Turgott |
Arena: Bravida Arena Tilskuere: 1 145 Dommer: Joakim Östling Assistentdommere: Joakim Amri Nilsson og Niklas Nyberg Fjerdedommer: Andreas Dufva-Johansson | ||
Gruppe 7[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | IFK Göteborg | 3 | 2 | 1 | 0 | 5–1 | 4 | 7 | |
2 | Västerås | 3 | 2 | 0 | 1 | 7–2 | 5 | 6 | |
3 | Sirius | 3 | 1 | 1 | 1 | 9–5 | 4 | 4 | |
4 | Sollentuna | 3 | 0 | 0 | 3 | 1–14 | −13 | 0 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Lørdag 22. februar 2020 | IFK Göteborg (1) | 2 – 0 | Västerås (2) | Göteborg | ||
16:30 | Kharaishvili 14' Söder 27' Erlingmark 68' |
Rapport | 18' Sabetkar 45+11' Ribeiro 45+34' Svensson 49' Leach Holm |
Arena: Valhalla Idrottsplats Tilskuere: 2 511[15] Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Daniel Ekman og Per Rehnlund Fjerdedommer: Antti Kanerva | ||
1 Lørdag 22. februar 2020 | Sollentuna (3) | 1 – 8 | Sirius (1) | Stockholm | ||
16:30 | Ali 9' Ahlstrand 14' |
Rapport | 5' Björnström 18', 24', 33', 74' Lindberg 31' 46' Andersson 44', 56' Vecchia |
Arena: Grimsta Idrottsplats Tilskuere: 349 Dommer: Fredrik Hansson Assistentdommere: Andreas Jansson og Alexander Öhnedal Fjerdedommer: Tom Ghorbani | ||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Sirius (1) | 0 – 3 | Västerås (2) | Täby | ||
12:30 | Thor 50' Bråholm 71' Björnström 74', 76' |
Rapport | 4' 22' Tronét 34', 51' (str.) Awad 90+5' Sporrong |
Arena: Vikingavallen Tilskuere: 465 Dommer: Glenn Nyberg Assistentdommere: Andreas Söderkvist og Robin Wilde Fjerdedommer: Marcus Holmberg | ||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Sollentuna (3) | 0 – 2 | IFK Göteborg (1) | Stockholm | ||
12:30 | Ahlstrand 44' Rashidi 71' |
Rapport | 19' Erlingmark 21' Kharaishvili 68' Söder |
Arena: Grimsta Idrottsplats Tilskuere: 927 Dommer: Martin Strömbergsson Assistentdommere: Martin Palm og Alexander Öhnedal Fjerdedommer: Rambod Beigi | ||
3 Lørdag 7. mars 2020 | IFK Göteborg (1) | 1 – 1 | Sirius (1) | Göteborg | ||
12:30 | Söder 33' | Rapport | 37' Andersson 43' Hellborg 49', 64' |
Arena: Valhalla Idrottsplats Tilskuere: 2 625[16] Dommer: Andreas Ekberg Assistentdommere: Mehmet Culum og Stefan Hallberg Fjerdedommer: Magnus Lindgren | ||
3 Lørdag 7. mars 2020 | Västerås (2) | 4 – 0 | Sollentuna (3) | Västerås | ||
12:30 | Sabetkar 2' Awad 6' (str.) Skogh 17' Karlberg 59', 62' Tronét 69' Sporrong 80' |
Rapport | 6' Söderberg 78' Zlotnik 80' Jan |
Arena: Iver Arena Tilskuere: [17] Dommer: Farouk Nehdi Assistentdommere: Andreas Jansson og Anton Gustafsson Fjerdedommer: Erik Mattsson | ||
Gruppe 8[rediger | rediger kilde]
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Elfsborg | 3 | 2 | 0 | 1 | 5–2 | 3 | 6 | |
2 | Örebro | 3 | 1 | 1 | 1 | 7–5 | 2 | 4 | |
3 | Brage | 3 | 1 | 1 | 1 | 5–7 | −2 | 4 | |
4 | Oskarshamn | 3 | 1 | 0 | 2 | 4–8 | −4 | 3 | |
Kilde · |
Kamper[rediger | rediger kilde]
1 Lørdag 22. februar 2020 | Elfsborg (1) | 3 – 0 | Brage (2) | Borås | ||
14:30 | Frick 28', 56' Nilsen 50' Karlsson 55' Väisänen 58' |
Rapport | Arena: Rydahallen Tilskuere: 764 Dommer: Kaspar Sjöberg Assistentdommere: Pär Leek og Josef Alacam Fjerdedommer: Admir Hasanbegovic | |||
1 Lørdag 22. februar 2020 | Oskarshamn (3) | 1 – 4 | Örebro (1) | Oskarshamn | ||
14:30 | Podrimcaku 39' Stejdahl 56' Dudu 77' |
Rapport | 11' Jansson 33' Gerzic 51' Larsson 61' Book 89' Björndahl |
Arena: Ernemar Idrottsplats Tilskuere: 320 Dommer: Joakim Östling Assistentdommere: Anders Böwing og Danha Bachiri Fjerdedommer: Gheorghe Piscoran | ||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Oskarshamn (3) | 2 – 1 | Elfsborg (1) | Oskarshamn | ||
16:30 | Podrimcaku 7' Benatallah 8' Olsson 42' Stejdahl 47' Hultqvist 69' |
Rapport | 13' Alm 41' Strand 66' Olsson<nbr /> 71' Holmén 90+1' Karlsson |
Arena: Ernemar Idrottsplats Tilskuere: 98 Dommer: Andreas Johansson Assistentdommere: Fredrik Klyver og Anders Böwing Fjerdedommer: Jovan Krsmanovic | ||
2 Lørdag 29. februar 2020 | Örebro (1) | 3 – 3 | Brage (2) | Örebro | ||
16:30 | Gerzic 24' Amin 34' Björndahl 37' Collander 41' Book 64', 82' 72' |
Rapport | 15' Hellberg 39' Kouakou 72' Zetterström 90+3' Pllana |
Arena: Behrn Arena Tilskuere: 986 Dommer: Victor Wollf Assistentdommere: Mahbod Beigi og Josef Alacam Fjerdedommer: Robin Andersson | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Brage (2) | 3 – 1 | Oskarshamn (3) | Borlänge | ||
16:30 | Pllana 31' Kouakou 70' (str.) Lundin 75' Antonsson 77' 83' |
Rapport | 20' Eliassi 67' Hultqvist 72' Podrimcaku |
Arena: Domnarvsvallen Tilskuere: 213 Dommer: Enzo Vesprini Assistentdommere: Daniel Yng og Anton Sjöberg Fjerdedommer: Erik Nordqvist | ||
3 Søndag 8. mars 2020 | Elfsborg (1) | 1 – 0 | Örebro (1) | Borås | ||
16:30 | Frick 38' Holst 55' Holmén 75' 88' Ndione 88' |
Rapport | 40' Amin 75' Wright 85' Larsson |
Arena: Ryda fotbollshall Tilskuere: 775 Dommer: Victor Wolf Assistentdommere: Daniel Gustavsson og Daniel Ekman Fjerdedommer: Jovan Krsmanovic | ||
Sluttspill[rediger | rediger kilde]
Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||
Häcken | 1 | |||||||||||||||
Elfsborg | 2 | |||||||||||||||
Elfsborg | 0 | |||||||||||||||
Göteborg (e.e.o.) | 1 | |||||||||||||||
Hammarby | 1 | |||||||||||||||
30. juli – Göteborg | ||||||||||||||||
Göteborg (e.e.o.) | 3 | |||||||||||||||
Göteborg (e.e.o.) | 2 | |||||||||||||||
Malmö | 1 | |||||||||||||||
Mjällby | 1 | |||||||||||||||
Falkenberg | 0 | |||||||||||||||
Mjällby | 2 | |||||||||||||||
Malmö (str.) | 4 | |||||||||||||||
Malmö | 4 | |||||||||||||||
AIK | 1 | |||||||||||||||
Kvartfinaler[rediger | rediger kilde]
Torsdag 25. juni 2020[B] | Hammarby (1) | 1 – 1 1 – 3 e.e.o. |
IFK Göteborg (1) | Stockholm | ||
18:00 | Tankovic 19' Andrup Andersen 52' De Oliveira 103' Fällman 104' |
Rapport | 54', 104' Aiesh 84' Calisir 105' Abdullahi 108' Abraham |
Arena: Tele2 Arena Tilskuere: 0 Dommer: Kasper Sjöberg Assistentdommere: Mikael Hallin og Niclas Ivarsson Fjerdedommer: Fredrik Hansson | ||
Torsdag 25. juni 2020[B] | Häcken (1) | 1 – 2 | Elfsborg (1) | Göteborg | ||
18:00 | Bengtsson 58' Yasin 78' Andersson 89' |
Rapport | 39' Okumu 45+2' Frick 50' Alm 71' Mc Vey 90+3' Strand |
Arena: Bravida Arena Tilskuere: 0 Dommer: Glenn Nyberg Assistentdommere: Mahbod Beigi og Niklas Nyberg Fjerdedommer: Granit Maqedonci | ||
Torsdag 25. juni 2020[B] | Malmö (1) | 4 – 1 | AIK (1) | Malmö | ||
20:15 | Bleg Christiansen 39', 66', 88' Rieks 74' |
Rapport | 7' 9', 71' Abraham 59' Tihi 78' Karlsson |
Arena: Stadion Tilskuere: 0 Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Andreas Söderkvist og Robin Wilde Fjerdedommer: Fredrik Klitte | ||
Torsdag 25. juni 2020[B] | Mjällby (2) | 1 – 0 | Falkenberg (1) | Hällevik | ||
20:15 | Silverholt 31' 48' Johansson 88' Ogbu 90+1' |
Rapport | 24' Noring 90' Peter |
Arena: Strandvallen Tilskuere: 0 Dommer: Bojan Pandzic Assistentdommere: Joakim Amri Nilsson og Per Rehnlund Fjerdedommer: Per Melin | ||
Semifinaler[rediger | rediger kilde]
Torsdag 9. juli 2020 | Elfsborg (1) | 0 – 0 0 – 1 e.e.o. |
IFK Göteborg (1) | Borås | ||
17:45 | Strand 24' Heltne Nilsen 71' Okumu 93' Larsson 100' |
Rapport | 56' Calisir 63' Sana 98' Wernersson |
Arena: Borås Arena Tilskuere: 0 Dommer: Mohammed Al-Hakim Assistentdommere: Peter Allheim og Mikael Hallin Fjerdedommer: Granit Maqedonci | ||
Torsdag 9. juli 2020 | Mjällby (2) | 0 – 0 e.e.o. (2 – 4 str)
|
Malmö (1) | Hällevik | ||
20:15 | Sabovic 65' Nilsson 120' Löfquist 120+1' |
Rapport | 74' Lewicki 84' Berget 87' Innocent 100' Ahmedhodzic |
Arena: Strandvallen Dommer: Kristoffer Karlsson Assistentdommere: Mehmet Culum og Stefan Hallberg Fjerdedommer: Fredrik Klitte | ||
Straffer | ||||||
Batanero Puigbó Orwohicho Ogbu Löfquist Moro |
Berget Ahmedhodzic Bachirou Molins Palmeiro Bruun Knudsen |
|||||
Finale[rediger | rediger kilde]
Torsdag 30. juli 2020 | IFK Göteborg (1) | 1 – 1 2 – 1 e.e.o. |
Malmö (1) | Göteborg | ||
17:45 | Karlsson Lagemyr 86' Farnerud 94' Titi 120' Anestis 120+1' |
Rapport | 40' Toivonen 90' Antonsson 106' Rakip |
Arena: Gamla Ullevi Tilskuere: 0 Dommer: Glenn Nyberg Assistentdommere: Mahbod Beigi og Daniel Wärnmark Fjerdedommer: Bojan Pandžić | ||
Noter[rediger | rediger kilde]
- ^ Kampen skulle spilles 26. juni kl 19:00. Men 24. juni ble Växjö United ekskludert av SvFF på grunn av økonomisk mislighold av gjeld til SvFF og Smålands FF.[18]. På grunn av dette fikk Karlskrona w.o. til andre runde.[19]
- ^ Kvartfinalene var opprinnelig berammet til 14. og 15. mars 2020, men pga. Covid-19-utbruddet i Sverige ble det først opplyst at samtlige kvartfinaler skulle gå som planlagt men uten publikum.[20] To dager senere, 13. mars, ble det opplyst at kampene ble utsatt da ingen av lagene ville spille uten publikum.[21][22]
Referanser[rediger | rediger kilde]
- ^ «Östria Lambohov 1-4 Husquarna». soccerpunter.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «Forssa vs. Syrianska 2 - 4». Soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «Sollentuna vs. Degerfors 4 - 3» (engelsk). Soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «Trollhättan vs. Halmstad 1 - 2». soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «Enskede vs. AIK 0 - 7». Soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «FK Karlskrona - AFC Eskilstuna». Fotbollskanalen.se. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «FK Karlskrona Twitter». Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «FK Karlskrona - Malmö FF, Svenska Cupen» (svensk). 1. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «GIF Sundsvall-Varbergs BoIS FC» (svensk). GIFSundsvall.se. 1. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Örgryte vs. AIK 0 - 1». Soccerway.com. 1. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «AIK vs. Kalmar 3 - 1». Soccerway.com. 9. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Jönköpings Södra vs. Örgryte 2 - 0». Soccerway.com. 9. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Falkenberg vs. Halmstad 1 - 0». Soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «Eskilsminne vs. Östersunds FK 0 - 5». Soccerway.com. Besøkt 12. desember 2020.
- ^ «IFK Göteborg - Västerås herr, cupmatch, Valhalla IP 2-0». VSKFotboll.nu. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «2020 IFK Göteborg-IK Sirius 2-2 Klart för cupkvart». IFK Göteborg. 7. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Västerås herr - Sollentuna FK, cupmatch, Iver Arena 4-0». VSKFotboll.nu. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Växjö United FC utesluts som medlemsförening i SvFF» (svensk). 24. juni 2019. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «FC Karlskrona Svenska Cupen» (svensk). 4. juli 2019. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Coronautbrottet – matcher spelas utan publik» (svensk). Svenska Fotbollförbundet. 11. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Inget cupspel i helgen» (svensk). Svenska Fotbollförbundet. 13. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.
- ^ «Klart: Helgens matcher i svenska cupen skjuts upp» (svensk). Fotbollskanalen.se. 13. mars 2020. Besøkt 13. desember 2020.