Klubowe Mistrzostwa Azji w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2016
| |||
Szczegóły | |||
Organizator | |||
---|---|---|---|
Edycja |
17. | ||
Liczba zespołów |
14 | ||
Termin |
23–31 sierpnia 2016 | ||
Liczba meczów |
46 | ||
Liczba obiektów sportowych |
2 (w 1 miejscowościach) | ||
Zwycięzca | |||
MVP |
Klubowe Mistrzostwa Azji w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2016 (oficjalna nazwa 2016 Asian Men's Club Volleyball Championship) – 17. turniej o tytuł klubowego mistrza Azji, który odbył się w dniach 23–31 sierpnia 2016 w mieście Naypyidaw.
Drużyny uczestniczące[2]
[edytuj | edytuj kod]Rozgrywki
[edytuj | edytuj kod]Pierwsza faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Asia World Club | 3 | 1 | 3 | 75 | ||||||
2 | Maseco TP.HCM | 0 | 1 | 0 | 58 |
Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do drugiej fazy grupowej
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
23.08 | 11:30 | Maseco TP.HCM | 0:3 (17:25, 20:25, 21:25) | Asia World Club |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Taiwan Power Company VC | 8 | 3 | 9 | 282 | ||||||
2 | Toyoda Gosei Trefuerza | 6 | 3 | 8 | 298 | ||||||
3 | Polri Samator | 3 | 3 | 4 | 233 | ||||||
4 | Gas Al-Janoob | 1 | 3 | 3 | 241 |
Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do drugiej fazy grupowej
mecze o miejsca 9-14/Grupa G
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
23.08 | 11:30 | Polri Samator | 1:3 (11:25, 25:23, 15:25, 21:25) | Taiwan Power Company VC |
23.08 | 14:00 | Toyoda Gosei Trefuerza | 3:2 (25:14, 23:25, 25:13, 27:29, 15:13) | Gas Al-Janoob |
24.08 | 11:30 | Taiwan Power Company VC | 3:0 (25:18, 25:22, 25–:22) | Gas Al-Janoob |
24.08 | 11:40 | Polri Samator | 0:3 (25:27, 23:25, 19:25) | Toyoda Gosei Trefuerza |
25.08 | 11:40 | Toyoda Gosei Trefuerza | 2:3 (22:25, 23:25, 25:23, 25:21, 11:15) | Taiwan Power Company VC |
25.08 | 14:00 | Gas Al-Janoob | 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 17:25) | Polri Samator |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Al Arabi Ad-Dauha | 9 | 3 | 9 | 244 | ||||||
2 | Shanghai Golden Age | 6 | 3 | 7 | 231 | ||||||
3 | Wing 46 Phitsanulok | 3 | 3 | 3 | 159 | ||||||
4 | Al Jazira VC | 0 | 3 | 0 | 156 |
Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do drugiej fazy grupowej
mecze o miejsca 9-14/Grupa G
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
23.08 | 14:10 | Al Arabi Ad-Dauha | 3:0 (25:10, 25:10, 25:12) | Wing 46 Phitsanulok |
23.08 | 16:40 | Al Jazira VC | 0:3 (17:25, 19:25, 16:25) | Shanghai Golden Age |
24.08 | 14:10 | Shanghai Golden Age | 3:0 (25:20, 25:14, 25:18) | Wing 46 Phitsanulok |
24.08 | 16:40 | Al Jazira VC | 0:3 (17:25, 18:25, 15:25) | Al Arabi Ad-Dauha |
25.08 | 14:30 | Wing 46 Phitsanulok | 3:0 (25:19, 25:22, 25:13) | Al Jazira VC |
25.08 | 16:40 | Al Arabi Ad-Dauha | 3:1 (19:25, 25:21, 25:14, 25:21) | Shanghai Golden Age |
Grupa D
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Sarmajeh Bank VC | 9 | 3 | 9 | 245 | ||||||
2 | Altay VC | 6 | 3 | 7 | 235 | ||||||
3 | Malaysia | 3 | 3 | 3 | 181 | ||||||
4 | Hongkong | 0 | 3 | 1 | 151 |
Źródło: [4]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do drugiej fazy grupowej
mecze o miejsca 9-14/Grupa G
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
23.08 | 17:05 | Malaysia | 3:1 (25:15, 19:25, 25:17, 25:17) | Hongkong |
23.08 | 18:30 | Sarmajeh Bank VC | 3:1 (25:18, 20:25, 25:20, 25:22) | Altay VC |
24.08 | 16:30 | Hongkong | 0:3 (15:25, 12:25, 14:25) | Altay VC |
24.08 | 18:40 | Malaysia | 0:3 (22:25, 18:25, 10:25) | Sarmajeh Bank VC |
25.08 | 16:30 | Sarmajeh Bank VC | 3:0 (25:6, 25:19, 25:11) | Hongkong |
25.08 | 19:05 | Altay VC | 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) | Malaysia |
Druga faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa E
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Al Arabi Ad-Dauha | 6 | 2 | 6 | 244 | ||||||
2 | Shanghai Golden Age | 6 | 2 | 6 | 254 | ||||||
3 | Asia World Club | 0 | 2 | 1 | 214 | ||||||
4 | Maseco TP.HCM | 0 | 2 | 0 | 176 |
Źródło: [5]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do ćwierćfinałów
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
27.08 | 14:10 | Asia World Club | 1:3 (19:25, 24:26, 25–22, 14:25) | Shanghai Golden Age |
27.08 | 19:10 | Al Arabi Ad-Dauha | 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) | Maseco TP.HCM |
28.08 | 14:10 | Asia World Club | 0:3 (17:25, 19:25, 21:25) | Al Arabi Ad-Dauha |
28.08 | 19:10 | Maseco TP.HCM | 0:3 (20:25, 18:25, 19:25) | Shanghai Golden Age |
Grupa F
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Sarmajeh Bank VC | 6 | 2 | 6 | 272 | ||||||
2 | Toyoda Gosei Trefuerza | 3 | 2 | 4 | 263 | ||||||
3 | Altay VC | 3 | 2 | 3 | 218 | ||||||
4 | Taiwan Power Company VC | 0 | 2 | 0 | 230 |
Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do ćwierćfinałów
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
27.08 | 11:30 | Taiwan Power Company VC | 0:3 (21:25, 17:25, 18:25) | Altay VC |
27.08 | 16:40 | Sarmajeh Bank VC | 3:1 (28:26, 25:18, 23:25, 25:13) | Toyoda Gosei Trefuerza |
28.08 | 11:30 | Toyoda Gosei Trefuerza | 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) | Altay VC |
28.08 | 16:40 | Taiwan Power Company VC | 0:3 (21:25, 24:26, 20:25) | Sarmajeh Bank VC |
Grupa G
[edytuj | edytuj kod]Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Polri Samator | 6 | 2 | 6 | 274 | ||||||
2 | Gas Al-Janoob | 6 | 2 | 6 | 266 | ||||||
3 | Malaysia | 0 | 2 | 2 | 272 | ||||||
4 | Hongkong | 0 | 2 | 0 | 174 |
Źródło: [7]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
mecze o miejsca 9-12
mecz o 13 miejsce
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
27.08 | 14:00 | Polri Samator | 3:0 (25:14, 25:20, 25:13) | Hongkong |
27.08 | 16:30 | Malaysia | 1:3 (32:30, 18:25, 16:25, 24:26) | Gas Al-Janoob |
28.08 | 14:00 | Gas Al-Janoob | 3:0 (25:21, 25:18, 25:14) | Hongkong |
28.08 | 16:30 | Polri Samator | 3:1 (25:23, 25:17, 30:32, 25:16) | Malaysia |
Faza finałowa
[edytuj | edytuj kod]Mecz o 13 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
30.08 | 14:00 | Malaysia | 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) | Hongkong |
Mecze o miejsca 9-12
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
29.08 | 14:00 | Wing 46 Phitsanulok | 1:3 (26:24, 23:25, 27:29, 15:25 | Gas Al-Janoob |
29.08 | Polri Samator | walkower | Al Jazira VC |
Mecz o 11 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
30.08 | Wing 46 Phitsanulok | walkower | Al Jazira |
Mecz o 9 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
30.08 | 16:30 | Gas Al-Janoob | 2:3 (19:25, 20:25, 25:12, 25:18, 12:15) | Polri Samator |
Ćwierćfinały
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
29.08 | 11:40 | Sarmajeh Bank VC | 3:0 (25:18, 25:16, 25:18) | Maseco TP.HCM |
29.08 | 14:10 | Toyoda Gosei Trefuerza | 3:0 (25:12, 25:19, 25:17) | Asia World Club |
29.08 | 16:40 | Shanghai Golden Age | 3:1 (29:27, 23:25, 36:34, 25:23) | Altay VC |
29.08 | 19:35 | Al Arabi Ad-Dauha | 3:1 (25:18, 19:25, 25:12, 25:18) | Taiwan Power Company VC |
Mecze o miejsca 5-8
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
30.08 | 11:30 | Maseco TP.HCM | 2:3 (33:31, 21:25, 21:25, 25:21, 14:16) | Altay VC |
30.08 | 14:30 | Taiwan Power Company VC | 3:0 (25:21, 30:28, 25:21) | Asia World Club |
Półfinały
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
30.08 | 16:40 | Sarmajeh Bank VC | 3:0 (28:26, 25:16, 25:21) | Shanghai Golden Age |
30.08 | 19:10 | Al Arabi Ad-Dauha | 3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 28:26, 15:9) | Toyoda Gosei Trefuerza |
Mecz o 7 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
31.08 | 14:10 | Maseco TP.HCM | 3:1 (25:22, 29:27, 17:25, 26:24) | Asia World Club |
Mecz o 5 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
31.08 | 11:30 | Altay VC | 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:20) | Taiwan Power Company VC |
Mecz o 3 miejsce
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
31.08 | 16:40 | Shanghai Golden Age | 2:3 (21:25, 25:23, 19:25, 25:17, 13:15) | Toyoda Gosei Trefuerza |
Finał
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|---|---|
31.08 | 19:30 | Sarmajeh Bank VC | 3:1 (24:26, 25:18, 25:16, 25:19) | Al Arabi Ad-Dauha |
Nagrody indywidualne[3]
[edytuj | edytuj kod]Najlepszy zawodnik (MVP) |
Najlepszy atakujący |
Najlepsi blokujący |
Najlepsi przyjmujący |
Najlepszy libero |
Najlepszy rozgrywający |
---|---|---|---|---|---|
Szahram Mahmudi | Georg Grozer | Leandro Vissotto Neves Mohammad Musawi |
Uroš Kovačević Milad Ebadipur |
Koichiro Koga | Mahdi Mahdawi |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Drużyna |
---|---|
Sarmajeh Bank VC | |
Al Arabi Ad-Dauha | |
Toyoda Gosei Trefuerza | |
4. | Shanghai Golden Age |
5. | Altay VC |
6. | Taiwan Power Company VC |
7. | Maseco TP.HCM |
8. | Asia World Club |
9. | Polri Samator |
10. | Gas Al-Janoob |
11. | Wing 46 Phitsanulok |
12. | Al Jazira VC |
13. | Malaysia |
14. | Hongkong |
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Bank Sarmayeh win Asian Men's Club Championship berth. fivb.com. (ang.).
- ↑ 2016 Asian Men's Club Volleyball Championship Teams. (ang.).
- ↑ ACCH M: Mahmoudi MVP, Vissotto received award for best MIDDLE BLOCKER!. worldofvolley.com. (ang.).