Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Lekkoatletyka na Igrzyskach Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Brytyjskiej w 1966 – zawody lekkoatletyczne , które były rozgrywane na stadionie Independence Park w Kingston na Jamajce.
Rozegrano 23 konkurencje męskie i 11 kobiecych. Po raz pierwszy mężczyźni rywalizowali w chodzie na 20 mil i w dziesięcioboju , a kobiety w biegu na 440 jardów . Były to ostatnie igrzyska, na których konkurencje biegowe odbywały się na dystansach mierzonych w jednostkach imperialnych (jardach i milach), a nie metrycznych.
Konkurencja :
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 j
Harry Jerome
9,41
Thomas Robinson
9,44
Edwin Roberts
9,52
Bieg na 220 j
Stanley Allotey
20,65
Edwin Roberts
20,93
David Ejoke
20,95
Bieg na 440 j
Wendell Mottley
45,08
Kent Bernard
46,06
Don Domansky
46,42
Bieg na 880 j
Noel Clough
1:46,9
Wilson Kiprugut
1:47,2
George Kerr
1:47,2
Bieg na 1 milę
Kipchoge Keino
3:55,34
Alan Simpson
3:57,27
Ian Studd
3:58,61
Bieg na 3 mile
Kipchoge Keino
12:57,4
Ron Clarke
12:59,2
Allan Rushmer
13:08,6
Bieg na 6 mil
Naftali Temu
27:14,21
Ron Clarke
27:39,42
Jim Alder
28:15,4
Maraton
Jim Alder
2:22:08
Bill Adcocks
2:22:13
Mike Ryan
2:27:59
Bieg na 120 j przez płotki
David Hemery
14,1
Mike Parker
14,2
Ghulam Raziq
14,3
Bieg na 440 j przez płotki
Ken Roche
50,95
Kingsley Agbabokha
51,46
Peter Warden
51,54
Bieg na 3000 m z przeszkodami
Peter Welsh
8:29,44
Kerry O’Brien
8:32,58
Benjamin Kogo
8:32,81
Sztafeta 4 × 110 j
Ghana Bonner Mends Ebenezer Addy James Addy Stanley Allotey
39,8
Jamajka Wellesley Clayton Pablo McNeil Lynn Headley Michael Fray
40,0
Australia Gary Eddy Allen Crawley Gary Holdsworth Peter Norman
40,0
Sztafeta 4 × 440 j
Trynidad i Tobago Lennox Yearwood Kent Bernard Edwin Roberts Wendell Mottley
3:02,8
Kanada Ross MacKenzie Brian MacLaren Don Domansky Bill Crothers
3:04,9
Anglia Martin Winbolt-Lewis John Adey Peter Warden Tim Graham
3:06,5
Chód na 20 mil
Ron Wallwork
2:44:43
Ray Middleton
2:45:19
Norman Read
2:46:29
Skok wzwyż
Lawrie Peckham
2,08
Samuel Igun
2,03
Anton Norris
2,00
Skok o tyczce
Trevor Bickle
4,80
Mike Bull
4,72
Gerry Moro
4,65
Skok w dal
Lynn Davies
7,99
John Morbey
7,89
Wellesley Clayton
7,83
Trójskok
Samuel Igun
16,40 w
George Ogan
16,08
Fred Alsop
15,96
Pchnięcie kulą
Dave Steen
18,79
Les Mills
18,37
George Puce
17,14
Rzut dyskiem
Les Mills
56,18
George Puce
55,94
Robin Tait
55,02
Rzut młotem
Howard Payne
61,98
Praveen Kumar
60,12
Muhammad Ikbal
57,65
Rzut oszczepem
John FitzSimons
79,78
Nick Birks
76,16
Muhammad Nawaz
69,94
Dziesięciobój
Roy Williams
7270 pkt
Clive Longe
7123 pkt
Gerry Moro
6983 pkt
Konkurencja :
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 j
Dianne Burge
10,6
Irene Piotrowski
10,8
Jill Hall
10,8
Bieg na 220 j
Dianne Burge
23,73
Jennifer Lamy
23,86
Irene Piotrowski
23,92
Bieg na 440 j
Judy Pollock
53,0
Deidre Watkinson
54,0
Una Morris
54,2
Bieg na 880 j
Abby Hoffman
2:04,3
Judy Pollock
2:04,5
Anne Smith
2:05,0
Bieg na 80 m przez płotki
Pamela Kilborn
10,9
Carmen Smith
11,0
Jenny Wingerson
11,0
Sztafeta 4 × 110 j
Australia Jennifer Lamy Pamela Kilborn Joyce Bennett Dianne Burge
45,3 =
Anglia Maureen Tranter Janet Simpson Daphne Slater Jill Hall
45,6
Jamajka Adlin Mair-Clarke Una Morris Vilma Charlton Carmen Smith
45,6
Skok wzwyż
Michele Brown
1,73
Dorothy Shirley
1,70
Robyn Woodhouse
1,70
Skok w dal
Mary Rand
6,36
Sheila Parkin
6,30
Violet Odogwu
6,15
Pchnięcie kulą
Valerie Young
16,50
Mary Peters
16,29
Nancy McCredie
15,34
Rzut dyskiem
Valerie Young
49,78
Jean Roberts
49,20
Carol Martin
48,70
Rzut oszczepem
Margaret Parker
51,38
Anna Bocson
47,80
Jay Dahlgren
47,68