Квалификације за Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010.
Квалификације за Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010. је било квалификационо такмичење за групну фазу турнира Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010. турнира. Ове утакмице су такође служиле као део квалификација за Светско првенство у фудбалу за жене 2011. које је одржано у Немачкој.
У квалификације су ушле укупно 23 репрезентације, 6 у региону Централне Америке (УНКАФ) и 17 у региону Кариба (КФС). Две екипе из Централне Америке и три са Кариба пласирале су се на Конкакаф женско првенство 2010. придруживши се трима преквалификованим тимовима из региона Северне Америке.
Централна Америка[уреди | уреди извор]
Победник сваке групе квалификовао се за Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010. који се одржавао крајем 2010. године.
Тромеч А[уреди | уреди извор]
Све утакмице су игране у Антигва Гватемали, Гватемала.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Гватемала | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 6 |
Салвадор | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 | 3 |
Белизе | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 14 | −13 | 0 |
Салвадор | 9 : 0 | Белизе |
---|---|---|
Роса Мерино 9’ Патриција Кампос 15’, 29’ Керен Ландаверде 17’, 68’ Ингрид Рамос 69’, 86’, 87’, 90’ |
Извештај |
Гватемала | 5 : 1 | Белизе |
---|---|---|
Андреа Тобар 45’ Кетрин Рамос 48’ Мајури Кајетано 61’, 72’ Глорија Лохаиза 70’ |
Извештај | Тара Ернандез 55’ |
Тромеч Б[уреди | уреди извор]
Све утакмице су игране у Манагви, Никарагва.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Костарика | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 | 6 |
Никарагва | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | −1 | 3 |
Хондурас | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | −3 | 0 |
Кариби[уреди | уреди извор]
Прва рунда[уреди | уреди извор]
Куба и Тринидад и Тобаго су испале у првом колу.
Победник сваке групе напредовао је, заједно са најбољим од пет другопласираних репрезентација.
Група А[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе А су игране у Џорџтауну, Гвајана.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Гвајана | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 6 |
Суринам | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 3 |
Сент Винсент и Гренадини | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | −2 | 0 |
Суринам | 1 : 0 | Сент Винсент и Гренадини |
---|---|---|
[Аиса Смит 65’ (пен.) | Извештај |
Гвајана | 1 : 0 | Сент Винсент и Гренадини |
---|---|---|
Алисон Хејдорн 60’ | Извештај |
Група Б[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Б су игране у Бајамону, Порторико.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Порторико | 2 | 2 | 0 | 0 | 13 | 0 | +13 | 6 |
Сент Китс и Невис | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | −5 | 3 |
Доминика | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | −8 | 0 |
Сент Китс и Невис | 2 : 0 | Доминика |
---|---|---|
Чарнел Артхуртон 84’ Пауел 89’ |
Извештај |
Порторико | 7 : 0 | Сент Китс и Невис |
---|---|---|
Алиша Тирељи 5’ Есмералда Негрон 6’, 53’, 84’ Ислара Родригез 25’ Кармен рејес 31’ Росио Ернандез 44’ |
Извештај |
Порторико | 6 : 0 | Доминика |
---|---|---|
Алекса Кардона 31’, 83’ Росио Ернандез 62’ Ванеса Тусет 67’, 89’ Анхемар Феликс 70’ |
Извештај |
Група Ц[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Ц су игране у Сент Џонс, Антигва и Барбуда.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Света Луција | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 6 |
Антигва и Барбуда | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
Америчка Девичанска Острва | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 10 | −9 | 0 |
Антигва и Барбуда | 1 : 2 | Света Луција |
---|---|---|
Аргел Ландон 2’ | Извештај | Елајса Маркис 40’ Ванеса Жан 44’ |
Америчка Девичанска Острва | 0 : 7 | Света Луција |
---|---|---|
Извештај | Џоен Алфонс 8’ Ванеса Жан 27’, 33’, 60’ Вердан Фредерик 47’, 61’ Занике Селестин 85’ |
Антигва и Барбуда | 3 : 1 | Америчка Девичанска Острва |
---|---|---|
Џорџета Луис 52’ Одеал Сајмон 58’ Хајди Томас 90’ |
Извештај | [Макеш Тејлор 90’ |
Група Д[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Д су игране у Санто Домингу, Доминиканска Република.
Екипа | Ута | поб | Нер | Изг | ГД | ГП | GD | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Хаити | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 6 |
Доминиканска Република | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
Теркс и Кејкос | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | −7 | 0 |
Доминиканска Република | 3 : 1 | Теркс и Кејкос |
---|---|---|
Бецаида Убри 29’, 55’ Бренда Фриас 75’ |
Извештај | Латигва Барнет 1’ |
Теркс и Кејкос | 0 : 5 | Хаити |
---|---|---|
Извештај | Вислин Долсе 2’ Аделин Сентилмонд 25’ Софија Батард 45’ Фернанде Хилајр 71’, 78’ |
Доминиканска Република | 1 : 2 | Хаити |
---|---|---|
Ана Одализа Дијаз 42’ (пен.) | Извештај | Аделин Сентилмонд 28’ Вислин Долсе 84’ |
Група Е[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Е су игране у Бриџтауну, Барбадос.
Екипа | Ута | Поб | Нер | Изг | ГД | ГП | ГР | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Барбадос | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 6 |
Ангвила | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | −1 | 3 |
Гренада | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | −6 | 0 |
Рангирање другопласираних у групи[уреди | уреди извор]
Најбољи тим се пласирао у други круг.
Група | Екипа | Ута | Поб | Нер | Изг | ГД | ГП | ГР | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C | Антигва и Барбуда | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
D | Доминиканска Република | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
E | Ангвила | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | −1 | 3 |
A | Суринам | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 3 |
B | Сент Китс и Невис | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | −5 | 3 |
Антигва и Барбуда и Доминиканска Република завршиле су равноправно као најбољи другопласирани. Антигва и Барбуда је боље прошла на жребу и прошла даље.[1]
Друго коло[уреди | уреди извор]
Победник из сваке групе напредовао је на финални турнир квалификација за Светско првенство у Конкакафа за жене 2010. Другопласиране су се паласирале у плеј-оф.[2]
Група Ф[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Ф су игране у Макоја, Тринидад и Тобаго.
Екипа | Ута | Поб | Нер | Изг | ГД | ГП | ГР | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Тринидад и Тобаго | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 1 | +13 | 9 |
Гвајана | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 3 | +8 | 6 |
Барбадос | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 11 | −7 | 3 |
Света Луција | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 18 | −14 | 0 |
Тринидад и Тобаго | 6 : 1 | Света Луција |
---|---|---|
Кендис Едвардс 11’, 23’ Кења Корднер 19’, 52’ Акила Молон 56’ Мараја Шејд 87’ |
Извештај | Alphonse 60’ |
Света Луција | 0 : 8 | Гвајана |
---|---|---|
Извештај | Мерием Ел-Масри 9’ Ешли Родригез 11’, 54’ Алисон Хејдорн 15’, 58’, 64’ Дарија Овен 47’ Јустина Родригес 63’ |
Тринидад и Тобаго | 5 : 0 | Барбадос |
---|---|---|
Ерин Кинг 5’, 11’, 48’ Сораја Херберт 72’ (а.г.) Кења Корднер 90’ |
Извештај |
Барбадос | 4 : 3 | Света Луција |
---|---|---|
Стивенсон 19’ Косет Братвајт 35’, 50’, 55’ |
Извештај | Џамила Анри 71’, 86’ Елаиса Маркис 78’ |
Тринидад и Тобаго | 3 : 0 | Гвајана |
---|---|---|
Кења Корднер 15’, 65’ Афија Матиас 34’ |
Извештај |
Група Г[уреди | уреди извор]
Све утакмице групе Г су игране у Марбељи, Тринидад и Тобаго.
Екипа | Ута | Поб | Нер | Изг | ГД | ГП | ГР | Бод |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Хаити | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
Куба | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 7 | +3 | 6 |
Порторико | 3 | 1 | 0 | 2 | 11 | 6 | +5 | 3 |
Антигва и Барбуда | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 18 | −16 | 0 |
Куба | 4 : 3 | Порторико |
---|---|---|
Језенија Гаљардо 37’, 67’ Јаремис Фуенте 50’ Лорејн Круз 56’ |
Извештај | Алисија Тирељи 72’, 75’ Росио Ернандез 85’ |
Антигва и Барбуда | 1 : 4 | Хаити |
---|---|---|
Арџел Ландон 36’ | Извештај | Манучека Пјер Луис 19’ Софија Батард 42’ Кармелија Аристилде 43’ Татјана Мателиер 49’ |
Порторико | 8 : 0 | Антигва и Барбуда |
---|---|---|
Ангемар Фелокс 4’, 16’ Есмералда Негрон 18’, 72’ Денис Солтеро 35’ Кармен Рејес 39’ Марта Табоас 84’ Џеки Гера 90’ |
Извештај |
Куба | 6 : 1 | Антигва и Барбуда |
---|---|---|
Језенија Гаљардо 8’, 11’, 64’ Јоана Калдерон 35’ Рејчел Пелаез 50’ Марија Перез 75’ |
Извештај | Кај Јакобс 82’ |
Карипски плеј-оф[уреди | уреди извор]
Победник плеј-офа се пласирао у Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010. завршни турнир који се одржавао крајем 2010. године.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Куба | 2 : 3 | Гвајана | 1 : 0 | 1 : 3 |
Гвајана | 3 : 1 | Куба |
---|---|---|
Ашли Родригез 37’ (пен.) Британи Персауд 44’ Џастин Родригез 48’ |
Извештај | Јазенија Гаљардо 35’ |
Гвајана је победила укупним резултатом 3 : 2 и пласирала се на завршни турнир Конкакафове квалификације за Светско првенство у фудбалу за жене 2010.
Референце[уреди | уреди извор]
- ^ Антигва је добила на извлачењу, Карипски ВГК распоред је промењен Архивирано 2010-04-09 на сајту Wayback Machine, from concacaf.com, retrieved 8 April 2010
- ^ Cuba, Guyana to face off for last WGC berth Архивирано 2010-05-30 на сајту Wayback Machine, from concacaf.com, retrieved 27 May 2010
Спољашње везе[уреди | уреди извор]